Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Ponieccy Mikołaje

Mimo przygotowań do świąt i codziennych obowiązków młodzi mieszkańcy gminy Poniec znaleźli czas i chęć, by wesprzeć potrzebujących. W ramach prowadzonej powiatowej akcji MIKOŁAJE 2016 uczniowie i wychowawcy Publicznego Gimnazjum w Poniecu i Zespołu Szkół w Żytowiecku objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę.

W czasie spotkań z organizatorami akcji młodzież przekazała paczki, które następnie za pośrednictwem pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu,  dotarły dyskretnie do rodziców dzieci. Paczki trafiły do dzieci jako prezenty od ich rodziców. Dzięki temu , mimo różnych problemów trapiących te rodziny, rodzice podbudowują swój autorytet w oczach dzieci, a tym z kolei nie jest przykro, że nie dostały paczek pod choinką jak inne dzieciaki.

PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” nadały Publicznemu Gimnazjum w Poniecu i Zespołowi Szkół w Żytowiecku honorowe tytuły „MIKOŁAJ 2016” za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin.

PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko” serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli pomysł obdarowania paczkami dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Szczególne podziękowania przekazują młodym wolontariuszom i ich wychowawcom, bo wszyscy pokazali wspaniałe serca. 

Źródło: St, Dziecko
Data dodania: 2016-12-24 10:08:46

Inne artykuły