Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Potrzebny Ci rolator - dostaniesz za darmo!

Rolatory (balkoniki na kółkach wyposażone w hamulce, półki i koszyczki na torby – ułatwiające poruszanie osobom starszym lub niepełnosprawnym) można otrzymać bezpłatnie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i w Stowarzyszeniu „Dziecko”.

 

Jest to dar z Holandii. Przywiózł je do Polski Martin de Bruijn. Szefuje on holenderskiej organizacji Kinderhuis Bodzewo, pomagającej Domowi Dziecka w Bodzewie. Tym razem Martin przywiózł dary dla niepełnosprawnych podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Są to dwa wózki inwalidzkie: jeden dla osoby ze sprawnymi kończynami górnymi, a drugi dla osoby z niedowładem kończyn górnych i dolnych. Martin de Bruijn podarował też 30 rolatorów. Część z przekazanego sprzętu trafi do potrzebujących w ramach PCPR-owskiego Banku Pomocy Rzeczowej (tel. 65 572 75 28, Gostyń, ul. Nowe Wrota 7), a część zasili zasoby Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego działającej przy PCPR.

Rolatory można też otrzymać w Punkcie Porad dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Stowarzyszenia „Dziecko” (tel. 725 167 236, Gostyń, ul. Parkowa 1a – czynny w każdy wtorek od 16 do 17.30 ) - do momentu wyczerpania sprzętu.

Przyjacielowi Domu Dziecka w Bodzewie i PCPR w Gostyniu, Martinowi de Bruijn należą się serdeczne podziękowania.

Przypomnieć należy, że Holender za swoją wieloletnią pomoc został w 2009 r. uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego”.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-05-15 16:03:23

Inne artykuły