Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Potrzebujesz pomocy lub chcesz pomóc - zgłoś!

Potrzebujesz pomocy – zgłoś to!  

 Chcesz pomóc – zgłoś się!

 

Kochani!

Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Prosimy Was, abyście pomagali ludziom, którzy tej pomocy w obecnej sytuacji ograniczania kontaktów i apeli o niewychodzenie z domów będą potrzebowali najbardziej.

Myślimy tutaj o ludziach w podeszłym wieku, samotnych, którym możecie pomóc, np. robiąc zakupy, a przez to wysłać w ich stronę sygnał, że nie są osamotnieni.

Działamy w ramach istniejących dzisiaj możliwości - bezpiecznie dla wszystkich - organizujemy taką pomoc. OPS w Gostyniu - internetowo  i telefonicznie - poprowadzi całą „logistykę". Będzie zbierał zamówienia od osób potrzebujących. I skieruje je za pośrednictwem GOK Hutnik (koordynatora wolontariuszy) do Was. Możecie zrobić komuś zakupy - przy okazji swoich, a potem zostawić je bezpiecznie u potrzebującego.

           

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupach

a jesteś osobą starszą, samotną czy osobą z niepełnosprawnością, nie jesteś objęty kwarantanną, jednak nie możesz wyjść lub jesteś w grupie osób szczególnie zagrożonych wirusem CONVID-19

ZGŁOŚ TO do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu tel. 65 572 01 11. Pojawi się wolontariusz, który zrobi dla Ciebie zakupy środków spożywczych lub leków.

 

Chcesz pomóc - Zgłoś się na:

wolontariat63800@gmail.com

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecny okres kwarantanny dla uczniów/studentów to nie jest rozwiązanie dla epidemii. To może być równie dobrze kolejny miesiąc, dwa czy trzy miesiące. Spróbujmy pomóc, zróbmy to jak najlepiej.

 

Organizatorzy akcji pomocy:

Gostyński Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu, Urząd Miejski w Gostyniu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Sztab WOŚP.

 

PS Prosimy Was, abyście Wy także dbali o siebie, swoich bliskich, znajomych i z powagą podchodzili do wszystkich zaleceń oraz komunikatów służb sanitarnych, administracyjnych i medycznych. Bądźcie przy tym rozsądni i ze spokojem przechodźcie ten okres.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2020-03-19 10:47:51

Inne artykuły