Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Powiat Gostyński laureatem konkursu „Wielkopolska przyjazna niepełnosprawnym”

 

Powiat Gostyński znalazł się w gronie zwycięzców I etapu konkursu „Wielkopolska przyjazna niepełnosprawnym”. Organizatorami Konkursu są Województwo Wielkopolskie i Telewizja Polska.

       I etap był realizowany do października br. Powiaty przesyłały zgłoszenia i prezentacje konkursowe. Kapituła Konkursu "Wielkopolska Przyjazna Niepełnosprawnym",po dokonaniu oceny merytorycznej nadesłanych formularzy zgłoszeniowych, opisujących działania realizowane przez powiat na rzecz niepełnosprawnych i prezentacji multimedialnych, podjęła decyzję o nominowaniu do nagrody głównej 10 powiatów, w tym Powiatu Gostyńskiego, którego wniosek i prezentację konkursową przygotowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

       Powiaty, które zwyciężyły, otrzymały wyróżnienia w postaci emisji materiałów filmowych zrealizowanych przez Telewizję Polską S.A. Oddział w Poznaniu.

       Powiat Gostyński został doceniony m.in. za stworzenie systemu pomocy osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, w ramach którego działają Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu, Zespół Szkół w Brzeziu, Domy Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Chwałkowie, Rogowie i Zimnowodzie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie, Punkt Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin, Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, Bank Pomocy Rzeczowej. Zwrócono również uwagę na znaczną aktywność w obszarze niepełnosprawności organizacji pozarządowych i ich wspieranie przez Powiat Gostyński. Nie bez znaczenia jest też duża liczba projektów realizowanych dla osób niepełnosprawnych przez te organizacje w partnerstwie z jednostkami organizacyjnymi powiatu i gminami. W ostatnim roku ponad 3 tysiące osób niepełnosprawnych skorzystało z takich projektów, jak np. Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier” na Świętej Górze, ponadpowiatowa paraspartakiada w Gostyniu, warsztaty arteterapii, kurs j. migowego, cykl olimpiad specjalnych „Aktywni Razem”, Świętogórskie Spotkania Seniorów, rehabilitacja na pływalni metodą Hallwick czy cotygodniowe zajęcia rekreacyjno-terapeutyczne na pływalni i kręgielni lub warsztaty paneurytmi.

II etap konkursu potrwa do czerwca 2011. Spośród 10 powiatów Kapituła Konkursu wybierze jeden, który otrzyma nagrodę główną Konkursu.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2010-11-01 21:29:30

Inne artykuły