Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Powiat gostyński pomaga powodzianom. Przyłącz się i Ty!

 

W powiecie gostyńskim ruszyła akcja pomocy powodzianom z gminy Krapkowice
w województwie opolskim. Organizują ja Stowarzyszenie „Powiat Gostyń 24”, Stowarzyszenie „Dziecko” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu w Gostyniu. Zgodnie ze zapotrzebowaniem zgłoszonym przez sekretarza Gminy Krapkowice oraz wskazówkami Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu zbierane są środki czystości, woda pitna i konserwy. Akcja zbiórki potrwa do 30 maja.

 

Do akcji zbiórki przyłączyły się samorząd powiatowy i wszystkie samorządy gminne, wyznaczając miejsca zbiórki dla mieszkańców (w godzinach urzędowania):

1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – ul. Nowe Wrota 7 (od 7.00 do 18.00)

2. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu – ul. Wrocławska 250 (7.00 – 15.00)

3. Biura Urzędu Gminnego w Piaskach ul. Dworcowa 3 (7.30 – 15.00)

4. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borku Wlkp. - ul Rynek nr 13 (7.00 – 15.00)

5. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi - ul. Powstańców Wielkopolskich 126 (7.00 – 15.00)

6. Pałac ślubów na fosie w Krobi – (7.00 – 15.00)

7. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pępowie - ul. Nadstawek 6 (7.00 – 15.00)

8. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pogorzeli - ul. Rynek 1 (7.00 – 15.00)

9. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu - ul. Krobska 45 a (7.00 – 15.00)

10. Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Piaskach – ul. Marysin 1 (8.00 – 16.00)

Zbiórka będzie też prowadzona przez wolontariuszy na specjalnych stoiskach w 6 gostyńskich marketach: Tesco przy ul. Leszczyńskiej 5, Lidl Polska  przy ul. Helsztyńskiego 5, Carrefour Express  przy ul. Energetyka 1D, Intermarche na Os. 700-lecia 16, Biedronka przy ul.Łąkowa 3, Netto na pl. K. Marcinkowskiego 10. Stoiska, gdzie prowadzona będzie zbiórka produktów na rzecz powodzian, będą specjalnie oznakowane, a ofiarodawcy otrzymają ulotki zachęcające do pomocy, rozdawane przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu i Zespołu Szkół Zawodowych  Gostyniu.

 

Wewnętrzną zbiórkę darów dla poszkodowanych przez powódź prowadzą Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu,  Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół SP i Gimnazjum w Krobi Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli Zespół Szkół SP i Gimnazjum
w Zimnowodzie.

Także parafie w Strzelcach Wielkich, Zalesiu Wlkp., Domachowie i Pudliszkach przyłączyły się do pomocy ofiarom żywiołu, organizując zbiórki darów.

 

Pomoc w transporcie zebranych darów do magazynu w Piaskach zapewniają PCPR w Gostyniu, Dom Dziecka w Bodzewie i firma DROGBUD.

 

Pomoc w rozpropagowaniu akcji pomocy zaoferowały lokalne media i parafie np. w Gostyniu (św. Ducha), Krobi, Poniecu, Borku Wlkp., na św. Górze - Głogówku, Pępowie, Pudliszkach, Siemowie, Szelejewie, zachęcając do udziału w akcji.

Do akcji pomocy przyłączają się kolejni: chór przy LO w Gostyniu przeznaczy dochód ze swoich cegiełek na zakup darów, Intermarche przekaże dużą ilość wody butelkowanej, wesprą akcję Stowarzyszenie Kupców Ziemi Gostyńskiej i Drogerie Vica.

Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu we współpracy ze Starostwem Powiatowym
i PCPR w Gostyniu rozpoczął już przygotowania do zorganizowania kolonii dla 40 dzieci
z rodzin, których domy zostały zalane wodą. Gmina Krobia zamierza wesprzeć darami oprócz Gminy Krapkowice także Sandomierz. 

            W czasie Powiatowego Dnia Samorządowca, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (30 maja) na stadionie w Borku Wlkp. zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc powodzianom. 

 Nie bądź obojętny! Czekamy na zgłoszenia tych, którzy oferują swą pomoc powodzianom.

 

Informacji o akcji pomocy udzielają:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – nr telefonu: 601 071 487

Stowarzyszenie „Powiat Gostyń 24” – nr telefonu: 602 122 702

Źródło: /oprac. PCPR w Gostyniu/
Data dodania: 2010-05-24 00:31:33

Inne artykuły