Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Powitanie lata, Rajd Smerfów i Dzień Ojca

W niedzielę (22.06) powitano w powiecie gostyńskim lato. Już po raz czternasty odbył się wesoły festyn rodzinny „Powitanie lata” oraz towarzyszący mu samochodowy rodzinny „Rajd Smerfów 2014”. Okazją do wspólnej zabawy było też promowanie powiatowego programu promocji ojcostwa.

Załogi rodzinne wystartował spod Góry Zamkowej w Gostyniu komandor rajdu Przemysław Burzyński. W rajdzie oceniano udekorowanie i właściwe przygotowanie techniczne pojazdów, w tym posiadanie fotelików dla dzieci, a także pokonanie specjalnego odcinka sprawnościowego. Następnie załogi wyruszyły w trasę po Ziemi Gostyńskiej, by przy pomocy nieoznakowanego planu dotrzeć do wskazanych punktów kontrolnych i tam wykonać trudne zadania, a następnie dotrzeć do miejskiego parku w Gostyniu na festyn rodzinny.

We wspólnej radosnej zabawie, której nie przerwała nawet chwilowa ulewa, uczestniczyły rodziny z dziećmi, a także rodziny zastępcze z powiatu gostyńskiego, wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych w Gostyniu i Bodzewie i załogi rodzinnego Rajdu Smerfów. 

Organizatorzy: Dom Dziecka w Bodzewie, Dom Dziecka w Gostyniu, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie, stowarzyszenie Forum Demokratyczne, Automobilklub Leszczyński, Stowarzyszenie „DZIECKO", Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, przygotowali dla uczestników festynu i szereg atrakcji. Na scenie parkowej występowały przedszkolaki z „Jedyneczki”, czyli Przedszkola nr 1 w Gostyniu, dzieci z Przedszkola „Zielona Zatoka” w Gostyniu oraz maluchy z Przedszkola „Stokrotka” w Gostyniu.  Integracyjną część festynu wypełniły konkurencje o charakterze rodzinnym. Bawiące się rodziny: dzieci, młodzież i dorośli, próbowali swoich sił w wielu przygotowanych przez organizatorów konkurencjach, np. w rzutach do celu, w pokonywaniu toru przeszkód, w jeździe na czteroosobowych nartach rodzinnych, w chodzeniu na szczudłach, jeździe gokartami, wózkami, czy poruszaniu się przy pomocy „deptaczy”. Można było też spróbować swoich sił w carlingu, meczy piłki nożnej w roli jednego z piłkarzyków, na symulatorze formuły pierwszej, zjeździe z sześciometrowej dmuchanej zjeżdżalni, czy też wykonać fantazyjną rzeźbę z balonika.

W drugiej części festynu na scenie swój program zaprezentował Dom Dziecka i Przyjaciele. Były aktualne przeboje oraz pokazy układów tanecznych do hitów tego lata. Zespół wychowanków Domu Dziecka w Bodzewie zagrał kilka przebojów m.in. Pink Floyd czy Deep Purple. Po wychowankach na scenie pojawił się zespół „My sie nie mylymy” złożony z wychowawców bodzewskiej placówki. I były przeboje polskiej muzyki. A koncert na festynie zakończył zespół ze Śremu „M-trio”. Młodzi muzycy zaskoczyli warsztatem muzycznym i przebojowymi wykonaniami standardów rocka. Występy Domu Dziecka i Przyjaciół były przyjmowane gromkimi brawami i aplauzem. Bawiono się świetnie.

Szczególnym momentem festynu było ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom oraz upominków pozostałym startującym załogom rodzinnego „Rajdu Smerfów 2014”. Zwyciężyła załoga rodziny Jakubiaków, drugie miejsce zajęła załoga rodziny Gałatów,  a trzecie załoga państwa Miler i Wyzujak.

W trakcie festynu wolontariuszki Hania  i Ania ze Stowarzyszenia „Radość” kwestowały na rzecz pomocy dzieciom niepełnosprawnym.

 Przez cały czas trwania zabawy uczestnicy festynu częstowali się przygotowanymi przez organizatorów plackami, kawą, herbatą oraz pysznym bigosem z kuchni polowej przygotowanym przez „Leśne Diabły” z Brzedni.

W czasie trwania festynu wśród uczestników gier i zabaw festynowych rozlosowano zestawy upominków. Wszyscy uczestnicy festynu zostali obdarowani „niespodziewankami”, ufundowanymi przez Dom Dziecka w Bodzewie, Stowarzyszenie „Dziecko” i PCPR w Gostyniu.  Wesoła zabawa trwała od rana aż do późnych godzin popołudniowych i zakończyła się życzeniami dla ojców z okazji ich święta. Życzeniom towarzyszyło wezwanie, by tatowie spędzali codziennie czas wspólnie ze swoimi dziećmi bawiąc się, czytając im, ucząc się z nimi, pokazując różne zainteresowania.

Organizatorom festynu i rajdu należą się gratulacje. A radość rodzin uczestniczących w festynie, wywołana wspólną zabawą, a zwłaszcza radość dzieci, to najlepsze podziękowanie dla wszystkich, którzy zorganizowali tę udaną imprezę rodzinną.

Źródło: pcpr
Data dodania: 2014-06-23 11:37:53

Inne artykuły