Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Pracowity weekend za nami

Po raz kolejny przyjechał do Polski Martin de Bruijn. To pedagog renomowanego Stedelijk Dalton Liceum w Dordrechcie. Szefuje on też holenderskiej organizacji Kinderhuis Bodzewo, od lat pomagającej Domowi Dziecka w Bodzewie oraz wspierającej też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i jego podopiecznych, a także Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Piaskach.

Głównym powodem przyjazdu Martina były ostatnie ustalenia do przygotowywanej od kilku miesięcy wizyty trzydziestu młodych ludzi wraz z opiekunami ze Stedelijk Dalton Liceum z Dordrecht. Przyjadą oni niebawem do Powiatu Gostyńskiego w ramach wspólnego holendersko – polskiego projektu, w ramach którego wykonają dla podopiecznych bodzewskiej placówki zadania o charakterze społecznym, a jednocześnie skorzystają z okazji nawiązania kontaktów ze swoimi polskimi rówieśnikami i poznania polskiej kultury.

W miniony weekend Martin gościł w Domu Dziecka w Bodzewie. Przyjęła go serdecznie  dyrektor Domu Dziecka w Bodzewie Karolina Dolata wraz z wychowankami i pracownikami. W sobotnie popołudnie w części podsumowującej tę roboczą wizytę wziął też udział dyrektor PCPR w Gostyniu.

Martin przywiózł też kolejne dary dla wychowanków Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu.

                Przyjacielowi Domu Dziecka w Bodzewie i PCPR w Gostyniu, Martinowi de Bruijn należą się po raz kolejny serdeczne podziękowania. Przypomnieć warto, że Holender za swoją wieloletnią pomoc został w 2009 r. uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego”, a w kolejnych latach po otrzymaniu tego wyjątkowego wyróżnienia cały czas pokazuje, że jak nikt inny zasłużył na ten zaszczytny tytuł. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-05-11 05:51:26

Inne artykuły