Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Presley śpiewał dla Gostynianek

Powitanie wiosny połączone z obchodami Dnia Kobiet, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Rejonowego w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zgromadziły prawie 300 osób.

Najliczniej przybyły świętujące swój dzień Panie, które rozjaśniły i rozpromieniły salę widowiskową GOK Hutnik, jak stwierdził na powitanie przewodniczący Zarządu PZERiI Andrzej Starosta.  Powitał też zaproszonych gości: Starostę Gostyńskiego Roberta Marcinkowski, Burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka i Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosława Sobkowiaka.

Zaproszeni goście, składając życzenia, podkreślali rolę kobiet w świecie, ale też w administracji lokalnej. Starosta Robert Marcinkowski wręczył przedstawicielkom płci pięknej okolicznościowe kwiaty, a burmistrz  Jerzy Kulak obdarował członkinie Zarządu PZERiI pudełkami z wyrobami lokalnych producentów.

W głównej części spotkania na scenie GOK „Hutnik” wystąpił owacyjnie przyjęty chór gostyńskiego Liceum Ogólnokształcącego, poprowadzony przez Andrzeja Jankowskiego. Najwięcej emocji na widowni wzbudziło wykonanie przeboju Elvisa Presley’a „Love me tender”. Fantastycznie w rolę króla rock and rolla wcielił się jeden z członków chóru.

Po części artystycznej przewodniczący zarządu Andrzej Starosta przedstawił działania PZERiI – najliczniejszej organizacji pozarządowej w powiecie gostyńskim - na najbliższe miesiące. Mówił o  wyjazdach na turnusy do Kołobrzegu, Jastrzębiej Góry, Darłowa, Ustronia Morskiego i Pobierowa.   Podkreślił, że do najważniejszych działań organizowanych przez Zarząd Rejonowy PZERiI  należą wojewódzkie Spotkania Świętogórskich Seniorów, realizowane przy wsparciu Kongregacji św. Filipa Neri, PCPR w Gostyniu i Starostwa Powiatowego. Na koniec organizatorzy przygotowali dla wszystkich pań słodką niespodziankę. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-03-16 11:56:20

Inne artykuły