Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Prezydent RP dla Julki

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przekazał na akcję pomocy Julce wieczne pióro z wygrawerowanym swoim podpisem. Odpowiedział w ten sposób na apel Stowarzyszenia „Dziecko” o wsparcie akcji charytatywnej „Głosem serca”, w ramach której zbierane są pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu Tobii I-15. Julka  zmaga się od urodzenia z ostrą odmianą  rdzeniowego zaniku mięśni. Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł.  Urządzenie to pozwoli 5-letniej dziewczynce z Gostynia na porozumiewanie się ze światem. 

Pióro Prezydenta RP zostanie sprzedane na rzecz Julki 8 grudnia w czasie koncertu „MIĘDZYPOKOLENIOWE MIKOŁAJKI” - (godz. 17.00 w GOK Hutnik) w czasie którego wystąpi zespół „Dzieci Jarocina”. Jest to  wyjątkowy międzypokoleniowy zespół propagujący polską muzykę rockową wykonywaną w Jarocinie.

Najmłodsze Dziecko Jarocina ma 3 lata, a najstarsze 79. Podczas koncertów wykonują piosenki Ady Rusowicz, Czesława Niemena, Niebiesko-Czarnych, Voo Voo, Lecha Janerki, Kobranocki, Tiltu, Ayi RL, Dżemu, ale też szybkie, punkowe piosenki. Dotychczas występowali na wspólnych koncertach z Wojciechem Waglewskim, Tomkiem Lipińskim i Pawłem Kukizem. Dwukrotnie też prezentowali się przed publicznością Jarocin-Festiwal.  

            Organizatorzy koncertu: Starosta Gostyński, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” zapraszają na koncert całe rodziny: dziadków, rodziców i wnuki. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

            Stowarzyszenie „DZIECKO” wraz z partnerami oraz regionalnymi mediami organizuje na zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia DZIECKO nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "Głosem serca". 

Źródło: PCPR Gostyń
Data dodania: 2013-12-06 22:26:30

Inne artykuły