Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Profilaktyczne warsztaty dla rodzin

W miniony weekend kilkadziesiąt rodzin z powiatu gostyńskiego wzięło udział w zjeździe rodzinnym, poświęconym profilaktyce uzależnień wśród młodzieży i osób dorosłych. Od piątku do niedzieli (27-29 maja) blisko 90 osób uczestniczyło aktywnie w zajęciach integracyjnych, warsztatach edukacyjno-informacyjnych i zajęciach terenowych w Cichowie nad jeziorem Mórka. Oprócz wzmacniania więzi rodzinnych i poczucia własnej wartości - pracowano też nad umiejętnością współpracy  i akceptacją w grupie, uczono się różnych form wspólnego aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinie oraz poszerzano wiedzę o sposobach przeciwdziałania uzależnieniom, o właściwej komunikacji w rodzinie, o sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach i kierowaniu emocjami oraz rozwijano kompetencje wychowawcze - podkreśla koordynator projektu Alicja Data. A w wolnym czasie sprawdzano praktycznie poznaną wiedzę i umiejętności. Były też rozgrywki sportowe, zwiedzanie skansenu filmowego Soplicowo, przejażdżki statkiem i terenowym samochodem wojskowym oraz bal przebierańców. Wielką frajdę dzieciom i dorosłym sprawiło dmuchane wesołe miasteczko, które na czas projektu było do dyspozycji uczestników. Wspólne zabawy dostarczyły wielu radości i pozytywnych emocji.

„Razem bezpieczniej” – pod taką nazwą Stowarzyszenie „Dziecko” w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zrealizowało projekt dla rodzin z powiatu gostyńskiego, współpracujących z PCPR. Dzięki grantowi Wojewody Wielkopolskiego, uzyskanemu w otwartym konkursie „Profilaktyka uzależnień młodzieży i dorosłych”, wsparciu firmy ViaCon Polska z Rydzyny oraz wkładowi własnemu stowarzyszenia i wsparciu organizacyjnemu PCPR w Gostyniu, rodziny uczestniczyły w projekcie nieodpłatnie.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom, którzy wspomogli organizację zajęć oraz wspierali rodziców w opiece nad dziećmi. Specjalne podziękowania kierują też do sieci sklepów „Biedronka” za paczki dla dzieci uczestniczących w zjeździe rodzin oraz dla Ośrodka Wypoczynkowego „Nad Brzegiem Ruczaju” w Cichowie za serdeczną gościnę.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-05-30 07:33:51

Inne artykuły