Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Przeciw wykluczeniu kobiet wiejskich

Mieszkanki Pępowa i okolic bardzo aktywnie spędzają czas dzięki projektowi „Owoce wolności”.Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Pępowo  realizuje w ramach powiatowego programu „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenia „Dziecko” projekt Owoce wolności, którego celem jest  przeciwdziałanie wykluczeniu dla kobiet wiejskich w wieku 50+. W ramach projektu realizowane jest szkolenie komputerowe  dla dwóch grup, prowadzony jest cykl zajęć z rehabilitacji ruchowej dla dwóch grup; realizowane są  też warsztaty decoupage. Projekt obejmuje panie z terenów wiejskich gminy Pępowo, dlatego organizatorzy zadbali też  o zapewnienie dowozu uczestniczkom.

                Koordynator projektu Jarosław Lisiecki podkreśla, że - zainteresowanie udziałem w projekcie znacząco przekroczyło przewidywania organizatorów. Dlatego pań uczestniczących w kursach komputerowych i zajęciach rehabilitacyjnych oraz warsztatach decoupage jest dużo więcej. Każde zajęcia odbywają się w dwóch grupach i dzięki temu mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych.

                 Projekt otrzymał wsparcie grantowe w ramach Konkursu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce,  realizowanego w powiecie gostyńskim przez Stowarzyszenie „Dziecko” - Ośrodek „Działaj Lokalnie”. Wsparcia konkursowi udzielili: Powiat Gostyński oraz Gminy: Borek Wlkp. Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec, a także Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Bank Zachodni WBK, ZUPTOR – Zakład Usług i Realizacji Postępu Technicznego w Gostyniu i firma SIMET SA w Piaskach. 

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Data dodania: 2014-10-26 09:35:20

Inne artykuły