Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Przejechali prawie 15 tysięcy kilometrów dla Oskara

Trwa akcja pomocy 8-letniemu Oskarowi z Daleszyna od dwóch lat dzielnie walczącemu z nowotworem neuroblastoma. Udało się zebrać pieniądze na opłacenie bardzo kosztownej, nierefundowanej przez NFZ, immunoterapii przeciwciałami anty-GD2, w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Potrzebne są jeszcze środki na bieżące badania i wsparcie medyczne chłopca w czasie oczekiwania na termin wyjazdu do Niemiec oraz na opłacenie kilkumiesięcznego pobytu Oskara i jego mamy Elżbiety w czasie leczenia w Niemczech i planowane w tym czasie dodatkowe specjalistyczne badanie genetyki guza.

By wesprzeć ponad dwuletnią pomoc dla Oskara, Tomasz Janicki z Gostynia wraz grupą przyjaciół zorganizował w sobotę 8 kwietnia sponsorowany rajd rowerowy pod nazwą "100 km dla Oskara". Sponsorzy zadeklarowali, że zapłacą złotówkę za każdy przejechany kilometr na jednej z dwóch zaplanowanych tras rajdu. Do udziału zgłosiło się 238 uczestników (w tym cykliści m.in. z Lądka-Zdroju, Stargardu Szczecińskiego, Rawicza, Leszna, Bojanowa, Grodziska), ale najliczniejszą grupę stanowili mieszkańcy Gostynia i Powiatu Gostyńskiego), którzy wyruszali na trasę rajdu w grupach 15-osobowych, gdyż rajd odbywał się w ruchu otwartym. O bezpieczeństwo rajdowiczów i innych uczestników ruchu drogowego skutecznie zadbali gostyńscy policjanci.

                Po wieczornym podsumowaniu akcji przez organizatora Tomasza Janickiego i przedstawiciela Stowarzyszenia „DZIECKO”, które prowadzi zbiórkę publiczną dla Oskara, okazało się, że uczestnicy rajdu przejechali dla Oskara łącznie 14 554 km! Co równa się 14 554 zł!

                Dodatkowo wykupili też cegiełki dla Oskara o łącznej wartości 3001 zł. A sponsorzy, którzy wsparli ideę rajdu „100 km dla Oskara” i płacili za przejechane kilometry, wpłacili dodatkowe środki na pomoc dla Oskara. Łącznie akcja zakończyła się wynikiem 22 555 zł!

                Tomasz Janicki dodaje, że organizatorzy – „oprócz samej przejażdżki rowerem dla uczestników przygotowali też posiłek, napoje,  słodycze i upominki: okolicznościowe znaczki.” 

I podsumowuje: - „I po rajdzie. Dzisiejszy dzień był zwieńczeniem 3-tygodniowej pracy osób, zaangażowanych w to przedsięwzięcie. BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ!!!!
Szczególne podziękowania kieruję dla osób i instytucji, które nie przeszły obojętnie obok tej akcji i wsparły tak szczytny cel. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ!!!”


                Uczestnicy rajdu dla Oskara: Łukasz Mayer i Marcin Bugzel - zawodnicy rowerowego "Chod-Dróg TRI Team", którzy angażują się w wiele akcji charytatywnych, mają dużą satysfakcję z tej rowerowej eskapady i podkreślają: - „Na uwagę zasługuje wynik Karola Janickiego, syna pomysłodawcy akcji i głównego organizatora, który 102 km dla Oskara przejechał ze średnią prędkością 31km/h!”  (na zdjęciu z Karolem w środku).

Stowarzyszenie „DZIECKO” bardzo dziękuje Tomaszowi Janickiemu za wspaniały pomysł i taką samą jego realizację! Dziękuje też wszystkim uczestnikom i sponsorom.

Stowarzyszenie „DZIECKO” przypomina, że prowadzi, na podstawie zezwolenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2016/2686/OR, zbiórkę publiczną „ARMIA MAŁEGO OSKARA”, która potrwa do 30 września 2017 r. W jej ramach wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” z „Armii Małego Oskara” zbierają na pokrycie kosztów leczenia Oskara Zaremby z Daleszyna k. Gostynia.

Stowarzyszenie „DZIECKO” już od dwóch lat pomaga Oskarowi i jego rodzicom. Zaczęło od akcji „Zamień kwiatek na pomoc Oskarowi”, prowadziło zbiórkę (wpłaty na konto) na pomoc dla Oskara. Środki zebrane na pomoc chłopcu są sukcesywnie wykorzystywane przez rodziców Oskara na pokrywanie dodatkowych kosztów leczenia chłopca, związanych z zakupem nierefundowanych leków i materiałów medycznych oraz dojazdami do specjalistów. Akcję pomocy Oskarowi wspiera Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Gostyniu.

 

Wpłaty dla Oskara przyjmowane są na konto nr  45 2030 0045 1110 0000 0270 8990 z dopiskiem „Dla Oskara”. To specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO” (Gostyń), przeznaczone na pomoc Oskarowi i jego rodzicom.

 

Sponsorzy rajdu „100 km dla Oskara”: NETBOX PL sp. z o.o. Gostyń; ANDO Sklep Metalowy Andrzej Dorsz Gostyń; Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu; PHPU BUD-ROM Pazoła Gostyń; FUH Jegger Łukasz Kasperkowiak Gostyń; Kaczmarek Malewo Sp.J.; Matex Gostyń, Salony Meblowe MIRAGE Gostyń, Werner Kenkel Sp. z o.o. Krzycko Wlk.; Furmann S.C. Eugeniusz Furmann, Rafal Maćkowiak, Ryszard Wojciechowski Gostyń; Wiesław Grabsztunowicz; Techniczno-Handlowa Obsługa Rolnictwa "Toral" Elżbieta Krupa; Małgorzata Zbroniec; Q-SYSTEMS Sp. z o.o. Leszno, JM Olejnik; Mirosława Łowicka Kosowo; Magdalena Żalik Stary Gostyń; Anna P Jendrzejak Bojanice; Karbona Sp. z o.o. Gostyń, Carrefour Gostyń oraz anonimowy darczyńca.

Źródło: St. DZIECKO
Data dodania: 2017-04-08 23:05:17

Inne artykuły