Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Przygotowania do XX Finału WOŚP w powiecie gostyńskim

 

Trwają przygotowania do kolejnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie ogólnopolskiego XX Finału WOŚP zbieramy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

 

Przekaż dary dla ratowania dzieciaków!

 

Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 18.00) lub przynieś go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę lub niedzielę. Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP http://zsz-gostyn.com.pl/wosp/

Podarowano już m.in. unikatowe wydanie "Pana Tadeusza" z 1888 r., gostyńskie złote serduszko XX finału WOŚP (jedyne na świecie), czy drewnianą 100 - kilogramową rzeźbę "Głowa wikinga" Cz. Ptaka.

 

Wizyta w Warszawie

 

Przedstawiciele sztabu Gostyńskiego Finału WOŚP odwiedzili siedzibę Fundacji WOŚP w Warszawie (29.12), gdzie przygotowali identyfikatory dla wolontariuszy, zakupili gadżety WOŚP na finałowe granie i poinformowali o przygotowaniach do finału w Gostyniu, Poniecu, Borku, Pogorzeli, Pępowie Krobi, Piaskach i okolicznych miejscowościach. Przywieźli stamtąd puszki, serduszka i plakaty z autografami Owsiaka.

Przywieźli też  gorące pozdrowienia w środku zimy dla mieszkańców powiatu gostyńskiego, który mimo, że mały, jest dobrze znany w Fundacji z dotychczasowych dokonań i ciepło wspominany.

Szkolenie wolontariuszy

 

W ostatni piątek roku odbyło się szkolenie dla wolontariuszy z udziałem przedstawiciela policji z KPP w Gostyniu st. asp. Sebastiana Myszkiewicza, który m.in. przedstawił podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania się kwestujących. Szefowie sztabu WOŚP Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski przedstawili aktualny stan przygotowań do finału i rozdzielili zadania wolontariuszom, których jest 150.  

Zgłoś i zorganizuj imprezę

 

W siedzibie sztabu można jeszcze pobierać karty zgłoszenia imprez zamkniętych. Karty są również do pobrania na stronie internetowej gostyńskiego sztabu: www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/

Cel orkiestry

 

Mirosław Sobkowiak podkreśla, że: - orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a  ciągle jeszcze brakuje sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia.  Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu. Gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno dziecko więcej…”

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-12-31 01:04:58

Inne artykuły