Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Przyjaciele Domu Dziecka w Bodzewie

Na spotkanie noworoczne  (27.01.11) wychowankowie i wychowawcy Domu Dziecka w Bodzewie zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność placówki przez cały miniony rok, by podziękować im za okazywaną pomoc.

Przybyli: poseł RP Wojciech Ziemniak, przedstawiciele powiatu Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Skarbnik Eleonora Gościniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Deutsch oraz reprezentanci firm i instytucji wspierających działalność Domu Dziecka w Bodzewie: sekretarz Gminy Piaski Wiesław Glapka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, Jolanta Karaś i Karolina Kopczyńska z SIMET-u w Piaskach, Monika Bielka i Roman Ciążyński ze Stowarzyszenia Kupców Ziemi Gostyńskiej, Dyrektor Sieci Sklepów Żabka Polska SA w Poznaniu Michał Chybicki i Maja Pożarycka, Angelika Talaga z PKM DUDA SA, Helena Dratwiak z Sądu Rejonowego w Gostyniu, Roman Łuczak z Zakładu TOP FARM w Goli, Aurelia Kaczmarek i Maria Kraszewska z WIX-FILTRON, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gostyniu Konrad Karafa, Dyrektor Zespołu Szkół w Bodzewie Zbigniew Jakubowski, Stefan Napierała i Zygmunt Gościniak z Koła Łowieckiego „Diana”, Krzystof Mączkowski z „VAS” s.c. w Mechlinie, Renata Uźniak, Tomasz Koźlik i Anna Funka-Leciejewska z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Tomasz Wasilewski z Urzędu Skarbowego w Gostyniu, Jacek Bartkowiak i Ewa Wasilewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Andrzej Wyzuj, Stefan Zaremba, Stefean Paterek i Aleksandra Wyzuj z PZW Koło Wędkarskie w Gostynkiu, Joanna Kaczor ze szkoły tańca „Desperado”, Teresa i Jerzy Nowakowie z PHU w Pokrzywnicy oraz były wychowanek Domu Dziecka Antoni Kuś.

 

Przybyłych powitała Karolina Dolata, dyrektor bodzewskiej placówki, dziękując za bezinteresownie świadczoną pomoc, która wychowankom daję siłę, nadzieję i wsparcie, bo pokazuje, że są ludzie, którzy wierzą w dzieci i w to, że są dobre i że warto w nie inwestować. Dzięki temu wychowankowie zyskują siłę do radzenia sobie z problemami dnia codziennego, a także zaczynają spełniać swoje marzenia. Dzięki pomocy przyjaciół były możliwe też kolejne remonty w placówce i adaptacja piwnicy na pomieszczenia rekreacyjne dla dzieci. Zorganizowano wycieczki, biwaki, naukę j. obcych, tańca, naukę pływania, a dla usamodzielnianych wychowanków dzięki wsparciu PCPR kurs prawa jazdy i kurs kosmetyczny. Placówka wielokrotnie otrzymała wparcie finansowe oraz rzeczowe w postaci żywności, słodyczy, odzieży, sprzętu oraz umeblowania. Ta pomoc wszystkich osób i firm wspierających Dom sprawiła, że na twarzach dzieci, które los pozbawił możliwości życia w rodzinie, bardzo często gościł uśmiech.

Ale jak przystało na prawdziwych przyjaciół dzieci, goście nie tylko odebrali podziękowania, ale sami przywieźli szereg prezentów, były np. talony od kupców gostyńskich, wsparcie finansowe od sieci „Żabka”, radioodtwarzacze z Gminy Piaski oraz od pracowników PCPR w Gostyniu i wolontariuszy Stowarzyszenia „Dziecko”, paczki od Koła Łowieckiego „Diana” i słodkie prezenty od pozostałych, a także zaproszenia na wycieczki i biwaki.

W odpowiedzi na podziękowania poseł Wojciech Ziemniak, podkreślił, że Dom Dziecka w Bodzewie jest placówką wyjątkową, gdyż tutaj zawsze czuje się jak u siebie w domu. Wicestarosta Janusz Sikora podziękował wszystkim wspierającym Dom za wielkie serce, podkreślił też, że bardzo dobrze ze swej ważnej roli pomocy dzieciom wywiązują się wychowawcy i pracownicy bodzewskiej placówki. Do podziękowań dla przyjaciół  Domu Dziecka przyłączył się też Mirosław Sobkowiak, a wychowawcom i pracownikom Domu życzył wytrwałości w pracy i satysfakcji z każdego nawet najmniejszego uśmiechu dziecka.

Prawdziwą furorę wzbudził świetny program artystyczny dzieci i wychowawców złożony z pokazów tanecznych, piosenek oraz spektaklu „Królewna Śnieżka” na wesoło. Świetny występ zamienił się bardzo szybko we wspólną zabawę gości, dzieciaków i ich opiekunów. A gwoździem programu okazał się kabaret wychowawców przedstawiający w niekonwencjonalny sposób historię Kopciuszka. Wychowawcom i wychowankom należą się za ten program wyjątkowe wyrazy uznania.

Spotkanie zakończyła wspólna kolacja wychowanków, wychowawców i gości.

 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-01-28 22:40:31

Inne artykuły