Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Przyjaciele mają duszę

 

Na spotkanie noworoczne  (26.01.12) wychowankowie i wychowawcy Domu Dziecka w Bodzewie zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność placówki przez cały miniony rok, by podziękować im za okazywaną pomoc.

Przybyli: przedstawiciele powiatu Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Skarbnik Eleonora Gościniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Deutsch, Wójt Gminy Piaski Zenon Norman, radni powiatowi i gminni: Kazimiera Puślednik, Krzysztof Nawrocik, Aleksander Dolczewski oraz reprezentanci firm i instytucji wspierających działalność Domu Dziecka w Bodzewie: Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, SIMET w Piaskach, Stowarzyszenia Kupców Ziemi Gostyńskiej, Sądu Rejonowego w Gostyniu, Zakładu TOP FARM w Goli, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Koła Łowieckiego „Diana”, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Urzędu Skarbowego w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Koła Wędkarskiego PZW, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, apteki „Słoneczna” w Gostyniu, Zakładu Mięsnego "Konarczak", redakcji „Życia Gostynia”, Gabinetu Fizykoterapii i Rehabilitacji T. Mikołajczyk, Firmy Martex w Gostyniu, Stowarzyszenia "Dziecko", Stowarzyszenia "Wiara Lecha", Klubu Motocyklowego Black Legion, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz były wychowanek placówki Antoni Kuś.

Gości powitała Dyrektor Domu Dziecka w Bodzewie Karolina Dolata. Podziękowała za świadczone bezinteresownie wsparcie, dzięki któremu miniony rok dla wszystkich mieszkańców placówki, i tych już prawie dorosłych, i tych całkiem małych, był rokiem bardzo dobrym. Pomoc wszystkich osób i firm wspierających Dom sprawia, że na twarzach dzieci, które los pozbawił życia w rodzinie, bardzo często gości uśmiech. Podkreśliła, że ta pomoc jest ważna szczególnie teraz, gdy placówkę czekają ważne zmiany, m. in. wymuszona przepisami konieczność podziału na trzy mniejsze placówki.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrali Wicestarosta Janusz Sikora. Podziękował wszystkim wspierającym Dom za wielkie serce, za pamięć i za życzliwość i pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów. Do podziękowań i życzeń przyłączyli się Wójt Zenon Norman oraz Zbigniew Jakubowski i Mirosław Sobkowiak, który podkreślił wyjątkowość i rodzinną atmosferę Domu Dziecka osiąganą przez wychowawców i pracowników mimo bardzo trudnej, odpowiedzialnej i wyczerpującej emocjonalnie pracy  wychowankami.

Do podziękowań przyłączyły się dzieci, które przygotowały dla wszystkich gości wesołe artystyczne podziękowania za przyjaźń rozjaśniającą ich życie. Zaprezentowały swoje  umiejętności w pokazach tanecznych, piosenkach oraz scenkach kabaretowch. Był też minikoncert blues rockowy zespołu wychowanków wspieranych przez Krzysztofa Mąkowskiego, który wszczepia młodym wychowanków miłość do muzyki. Dzieci podziękowały przybyłym za okazywane im dobre serca, które pochylają się nad potrzebującymi pomocy, za wrażliwe dusze, przynaglające do czynienia dobra oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość. 

Goście  przekazali ufundowane przez siebie talony, sprzęt RTV, słodycze i zabawki, w tym pracownicy PCPR w Gostyniu ufundowany przez siebie sprzęt AGD, dla podopiecznych placówki w Bodzewie. Na koniec wychowankowie, wychowawcy i goście zasiedli do wspólnej kolacji.

Źródło: oprc. PCPR
Data dodania: 2012-01-27 23:19:48

Inne artykuły