Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Przyjdź po Integrację

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu informuje, że udostępnia nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza organizacjom pozarządowym, placówkom, instytucjom, firmom i osobom działającym na rzecz niepełnosprawnych dwumiesięcznik „Integracja”. Jest to magazyn dla niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

Jest to możliwe dzięki przystąpieniu PCPR w Gostyniu do programu „Paczka integracji”. 

Obecnie dostępne są numery 1, 2, 3, 4 z 2010 r. tego magazynu. Można w nich znaleźć m.in. informacje o karcie parkingowej i wszystkich przywilejach z nią związanych oraz o tym, jak się jej używa; o tym, jak żyją i radzą sobie niepełnosprawni z rakiem krtani, rakiem piersi, czy z cewnikiem; o tym, kto może i jak reprezentować osoby z niepełnosprawnością, czyli o pełnomocnikach.  Jest też obszerny artykuł o tabu, jakim jest niepełnosprawność jako konsekwencja zawodowego uprawiania sportu. Sporo miejsca zajmuje cykl artykułów o orzecznictwie i stopniach niepełnosprawności. Są też zaskakujące wyniki największego w Polsce badania sytuacji, możliwości i potrzeb osób z niepełnosprawnością. Są też artykuły o rodzajach lęku i fobiach oraz o tym, jak sobie z nimi radzić.

Można tez znaleźć sporo informacji o nowościach w sprzęcie rehabilitacyjnym, są praktyczne porady dotyczące obsługi komputera i Internetu. Poruszane są też zagadnienia z zakresu prawa, zdrowia, edukacji, psychologii, kultury.

 

Magazyn  można otrzymać (do wyczerpania posiadanych egzemplarzy) w PCPR w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7) w dni robocze do godz. 18 oraz w siedzibie Stowarzyszenia „Dziecko” (Centrum Informacyjno – Doradcze dla Organizacji Pozarządowych; Gostyń, ul. Parkowa 1) od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 18. Wraz z czasopismem można też otrzymać bezpłatne książkowe informatory o uprawnieniach osób niepełnosprawnych i instytucjach i organizacjach na terenie powiatu gostyńskiego pomagających osobom niepełnosprawnym. Publikacja została opracowana i wydana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” przy dofinasowaniu Powiatu Gostyńskiego i przy wsparciu PCPR w Gostyniu.

Magazyn „Integracja” jest też dostępny w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego. Zachęcamy do skorzystania.

Źródło: Oprac. PCPR
Data dodania: 2010-12-05 12:32:33

Inne artykuły