Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Przystanek "Święta Góra"

Przystanek „Święta Góra”

     Ponad trzy tysiące osób bawiło się 3 czerwca br. na „Przystanku Święta Góra 2009”. Pod taką nazwą Zarząd Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i inwalidów zorganizował ósme już coroczne Świętogórskie Spotkania Seniorów.
    Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji emerytów, rencistów i inwalidów odprawiona w Bazylice Świętogórskiej. Po niej tradycyjnie wokół sceny plenerowej i w krużgankach murów klasztornych odbywał się festyn seniorów. Główną częścią spotkania był koncert chórów seniorskich. Zgłosiło się do niego 19 zespołów.
    Oficjalnego otwarcia „Przystanku” dokonał Andrzej Starosta – Przewodniczący Gostyńskiego Oddziału PZERiI. Powitał serdecznie wszystkich przybyłych, w tym gości specjalnych: Starostę Gostyńskiego Andrzeja Pospieszyńskiego, Wójt Gminy Piaski Zenona Normana, Burmistrza Gostynia Jerzego Woźniakowskiego, Burmistrz Pogorzeli Piotra Curyka i Burmistrza Ponieca Kazimierza Dużałkę oraz Przewodniczącego Oddziału Okręgowego PZERiI w Poznaniu Henryka Zyberta. Ten ostatni wręczył na ręce Przewodniczącego Andrzeja Starosty puchar z wyrazami uznania za organizację „Świętogórskich Spotkań”.
    Koncert rozpoczął chór „Senior” z Kąkolewa. Po nim śpiewały chóry: „Babie lato” z Żerkowa, „Katarzynki” ze Słupi Kapitulnej, „Razem Raźniej” z Długie Stare, chór  seniorów z Mosiny, „Kaźmierzanka” z Kaźmierza, „Puszczyki Nadwarciańskie” z Puszczykowa, „Tęcza” z Piasków, „Złota jesień” z Kostrzyna, „Goślinianka” z Murowanej Gośliny, chór seniorów ze Swarzędza, „Zgoda” z  Kamieńca, „Rydzyniacy” z Rydzyny, „Srebrny włos” z Włoszakowic”, „Złota jesień” z Bukowca Górnego, „Sami swoi” z Grotnik, „Emilia” z Krzykosów, „Zespół śpiewaczy Belęcin” z Krzemieniewa i „Gama” z Wrześni. Wszystkie chóry otrzymały pamiątkowe patery. W przerwach między występami prezentowane były wiersze gostyńskiego poety, Tadeusza Wujka.
    Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników ciepły poczęstunek: kiełbaski z bułką oraz kawę i herbatę.
Spotkanie dofinansowało Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a wsparła Kongregacja OO Filipinów.
    Podziękowania za tę - w ocenie uczestników - wspaniałą imprezę należą się Zarządowi i Oddziałowi Rejonowemu w Gostyniu PZERiI za wkład pracy i przygotowanie spotkania, w którym uczestniczyło ponad 3000 seniorów z całej Wielkopolski.

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2009-06-05 12:00:00

Inne artykuły