Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Przystanek Święta Góra

Prawie trzy tysiące osób przybyło 26 maja br. na IX Świętogórskie Spotkania Seniorów zorganizowane przy Zarząd Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

            Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji emerytów, rencistów i inwalidów odprawiona w Bazylice Świętogórskiej przez księdza Rafała Pajszczaka, oficjała Sądu Metropolitarnego w Poznaniu. Po niej tradycyjnie wokół sceny plenerowej i w krużgankach murów klasztornych odbywał się festyn seniorów. Główną częścią spotkania był koncert chórów seniorskich. Zakwalifikowano do niego 15 zespołów.

            Oficjalnego otwarcia IX Spotkań dokonał Andrzej Starosta – Przewodniczący Gostyńskiego Oddziału PZERiI. Powitał serdecznie wszystkich przybyłych, w tym gości specjalnych: Starostę Gostyńskiego Andrzeja Pospieszyńskiego, Wicestarostę Janusza Sikorę, Wójta Gminy Piaski Zenona Normana, Burmistrza Gostynia Jerzego Woźniakowskiego, Burmistrza Ponieca Kazimierza Dużałkę, Burmistrza Krobi Sebastiana Czwojdę, Wójta Gminy Pępowo Stanisława Krysickiego oraz przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: kierownika Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Violettę Kolendowicz i dyrektora Mirosława Sobkowiaka.

            W imieniu gości życzenia przybyłym i wyrazy uznania dla organizatorów przekazali starosta gostyński i burmistrz Gostynia.

            Koncert rozpoczął chór „Senior” z Kąkolewa. Po nim śpiewały chóry: „Razem raźniej” z Długich Starych, „Puszczyki nadwarciańskie” z Puszczykowa, „Gama” z Wrześni, „Gama” ze Słupi Kapitulnej, chór seniorów z Cerkwicy, „Goślinianka” z Murowanej Gośliny, „Jawor” z Pogorzeli, „Srebrny włos” z Włoszakowic”, „Babie lato” z Żerkowa, „Złota jesień” z Kostrzyna, „Tęcza” z Piasków, „Sami swoi” z Włoszakowic – Grotnik, „Rydzyniacy” z Rydzyny oraz chór seniorów z Belęcina.

            Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników ciepły poczęstunek: kiełbaski z bułką oraz kawę i herbatę.

Organizację spotkania wsparły Kongregacja OO Filipinów, Starostwo Powiatowe w Gostyniu, PCPR w Gostyniu, Gmina Piaski, firmy: Zakłady Mięsne Konarczak, Piekarnia Dolczewski, Drukarnia Real oraz Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”.

            Podziękowania za tę - w ocenie uczestników - wspaniałą imprezę należą się Zarządowi i Oddziałowi Rejonowemu w Gostyniu PZERiI za wkład pracy i przygotowanie spotkania, na którego kolejną edycję już czekają jego uczestnicy.

Źródło: oprac. PCPR w Gostyniu
Data dodania: 2010-06-06 20:08:40

Inne artykuły