Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rajd Polskiego Związku Niewidomych

Polski Związek Niewidomych Zarząd Koła w Gostyniu  zorganizował  (07.08.2014r.) dla swoich  podopiecznych wraz z  opiekunami i przyjaciółmi piknik integracyjny do Tawerny Pod Żaglami w porcie Błonie.

Tak wspomina to wydarzenie Janina Karpińska – prezes Koła PZN: - Uczestnicy zebrali się  w gostyńskich plantach o godzinie dziewiątej, a potem  wyruszyliśmy w drogę do Kórnika. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy Zamek Kórnicki. Nasza przewodniczka opowiadała bardzo ciekawie i słuchaliśmy z uwagą  naszej przewodniczki, posuwając się w dużych filcowych kapciach po komnatach. Dzieci, ale nie tylko je, bardzo zaciekawiła legenda o Białej Damie. Po zwiedzeniu zamku spacerkiem przeszliśmy na przystań przy Jeziorze Kórnickim. Czekał na nas rejs statkiem „Anna Maria”. Część z nas poszła też na ławeczkę poetki Wisławy Szymborskiej, urodzonej w podkórnickim Bninie. Wysiedliśmy na drugiej stronie jeziora, gdzie czekał na nas smaczny  obiad, a na deser gofry, kawa oraz napoje.

Po drugą cześć eskapady wypełniła zabawa zabawa – wspólne gry socjoterapeutyczne i   zręcznościowe przygotowane przez szefową  Zarządu Koła J. Karpińską  oraz  Krystynę Banaszkiewicz. Wiele radości sprawiły wyścigi „foczek”, rzuty piłeczkami, zawody hula  hop, gry w przysłowia, cyrk, dwa ognie, picie wody na czas, taniec z balonami w parach. Dla uczestników zabaw przygotowano drobne upominki tj. kubki, długopisy, bluzki polo, oraz gostyńską „Krówkę”  w różnej postaci. Uczestników wyjazdu odwiedził na chwilę Jerzy Kulak Burmistrz Gostynia. Przedstawiciele kół z powiatu gostyńskiego poruszyli różne tematy. Burmistrz zagrał też z dziećmi, żonglując piłeczkami. Po wizycie gościa bawiono się dalej. Na zakończenie pikniku było smażenie kiełbasek przy ognisku oraz frytki i napoje. To była frajda dla dzieciaków.  Uczestnikom sprzyjała piękna pogoda, a liczne atrakcje, wspólne  zabawy  i gry dostarczyły dużo radości i zintegrowały grupę.

Rajd integracyjny dla  członków koła z powiatu gostyńskiego  zorganizował Zarząd Koła  PZN w Gostyniu dzięki dofinansowaniu, uzyskanemu w drodze konkursu z Gminy Gostyń. Współorganizatorem wyjazdu była też Gmina  Pępowo, która pokryła  koszty autokaru. Działania Koła PZN wsparł PCPR w Gostyniu. A specjalne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy zorganizowali i przeprowadzili rajd oraz wszystkim, którzy wsparli to działanie.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-08-14 23:35:44

Inne artykuły