Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rekordowa kąpiel morsów dla WOŚP

157 morsów z Gostynia, Leszna, Śremu, Poznania, Dolska, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz innych miejscowości z całej Wielkopolski zażywało zimowej (09.01.2016) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Cichowskie – Jezioro Mórka). Mimo zimnej wody (wyrąbano w zamarzniętym jeziorze wejście do kąpieli, został pobity ubiegłoroczny rekord (w 2015 – 136) kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy mors 71 lat. Zbierano też datki do puszek, które zasilą konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

                W ten sposób już od czternastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. W tym roku najliczniejszą grupę morsów stanowili członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka, który poprowadził rozgrzewkę wszystkich kapiących się przed wejściem do wody. Obok klubu „Morsów” z Gostynia równie licznie przybyli „Mrozoodporni” i klub „Yeti” z Leszna, klub „Lodzik” ze Śremu. Wśród kąpiących się tradycyjnie był szef gostyńskiego sztabu WOŚP. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie kapiących się w wigwamie koło leśniczówki, w czasie którego Leszek Twardowski i Waldemar Szwedek omówili zasady bezpieczeństwa i przygotowania się do kąpieli. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski przypomniał, że najważniejsza jest dbałość o zdrowie - A przy okazji wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia we współpracy z TKKF „Tęcza” w Gostyniu i PCPR w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kapiących się czuwali ratownicy z gostyńskiej Drużyny WOPR i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolska.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-01-09 22:22:26

Inne artykuły