Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rekordowa kąpiel morsów w Gostyniu

136 morsów z Gostynia, Leszna, Śremu, Poznania, Plewisk, Krzywinia zażywało zimowej (10.01.2015) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Cichowskie – Jezioro Mórka). Mimo przejmującego chłodnego wiatru, został pobity ubiegłoroczny rekord (w 2014 – 121) kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy mors 74 lata. Zbierano też datki do puszki, które zasilą konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

                W ten sposób już od trzynastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. W tym roku najliczniejszą grupę morsów stanowili członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka, który poprowadził rozgrzewkę przed wejściem do wody. W tej grupie kapiących się znaleźli się też obaj szefowie powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak. Obok klubu „Morsów” z Gostynia równie licznie przybyli „Mrozoodporni”, klub „Yeti” z Leszna, klub „Lodzik” ze Śremu.

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia we współpracy z TKKF „Tęcza” w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kapiących się czuwali ratownicy z gostyńskiej Drużyny WOPR.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-01-10 20:50:56

Inne artykuły