Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rekordowe XV Morsowanie WOŚP

215 morsów z Brzedni, Gostynia, Leszna, Śremu, Poznania, Dolska, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz wielu innych miejscowości z całej Wielkopolski, w tym dwóch sympatyków Brzedni kąpiących się równocześnie w Norwegii, zażywało zimowej (14.01.2017) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Mórka). Mimo mrozu i lodowatej wody w wyrąbanym w zamarzniętym jeziorze wielik przeręblu, został pobity ubiegłoroczny rekord (157 w 2016) kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy mors 79 lat. Zbierano też datki do puszek, które zasiliły konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

                W ten sposób już od piętnastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. Rozgrzewkę poprowadził Główny Mors Brzedni Leszek Twardowski. W tym roku najliczniejsze grupy morsów stanowili: członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka,  oraz „Mrozoodporni” i klub „Yeti” z Leszna i klub „Lodzik” ze Śremu, a także „Eskimos” z Mielna. Wśród kąpiących się tradycyjnie byli szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie uczestników w GRODZIE BRZEDNIA, w czasie którego Leszek Twardowski i Tomasz Buchwald omówili zasady bezpieczeństwa i przygotowania się do kąpieli oraz przypomnieli historię piętnastu zimowych kąpieli WOŚP. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski przypomniał, że - Najważniejsza jest dbałość o zdrowie oraz to, że wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia, wspierani lokalnie przez TKKF „Tęcza” w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski wraz z ekipą GRODU BRZEDNIA zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali strażacy i ratownicy z  Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolska, wspierani przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Śremu oraz ratownik medyczny Michał Skrzypczak.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2017-01-22 17:18:42

Inne artykuły