Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rodzinnie i ... profilaktycznie

Wychowanie dzieci to trudne i odpowiedzialne zadanie. Bycie z dzieckiem, towarzyszenie mu i wspieranie w codziennych sytuacjach oraz pokazywanie właściwych wzorów zachowań jest szczególnie  ważne. Okazją do wspólnej, wesołej zabawy dzieci i rodziców był  sobotni (30.11.2013) rodzinny festyn andrzejkowy. Licznie przybyli rodzice wraz dziećmi bawili się wspólnie, uczestniczyli w grach rodzinnych i we wróżbach andrzejkowych. Były zabawy przy muzyce, kalambury edukacyjne zadawane przez rodziców, zajęcia gimnastyczne, balonikowe pląsy, tańce w deszczu baniek mydlanych oraz wielka bitwa morska piratów.

 - A mnie duża wróżka powiedziała, że spotkam sympatycznych ludziów – dodała, podsumowując zabawę, mała Ola.

Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny. Wszyscy mali uczestnicy zostali zwycięzcami i otrzymali sympatyczne nagrody.

Wszyscy biorący udział w zabawie otrzymali też Andrzejkowe upominki, przygotowane przez organizatorów. Festyn promował rodzinne aktywne spędzanie czasu i dobrą zabawę bez alkoholu. Organizatorzy zapewnili uczestnikom smaczne wypieki, gorące napoje i soki, a potrzebującym dowóz. W festynie wzięły też aktywny udział rodziny zastępcze.

Uczestnicy festynu, oprócz udziału w świetnej zabawie, wpłacili też 124,50 zł na pomoc 5-letniej Julce w ramach akcji charytatywnej „Głosem serca”.

Festyn rodzinny, promujący prawidłowe wzorce rodzicielskie, został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu w ramach projektu „Razem przeciw przemocy II”, dofinansowanego ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Do współpracy przy organizacji włączyła się Ochronka Sióstr Służebniczek Przedszkole Niepubliczne oraz Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-11-30 23:51:21

Inne artykuły