Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rodzinnie na koncercie świątecznym

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas, kojarzący się ze spotkaniami rodzinnymi i radością z bycia razem. Jednak są dzieci, dla których los nie jest łaskawy i nie pozwala na cieszenie się Wigilią i świętami we wspólnym rodzinnym gronie. Ale dla tych dzieci dom tworzą rodziny zastępcze, zastępując im najbliższych, którzy z różnych powodów nie mogą zajmować się swoimi dziećmi.

I to właśnie z myślą o rodzinach zastępczych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Gostyńskim zorganizowało koncert kolęd i pastorałek oraz utworów kojarzących się ze świętami Bożego Narodzenia. Dla licznie przybyłych ze swoimi wychowankami rodzin zastępczych zagrali instrumentaliści: skrzypaczka Martyna Szymkiewicz i gitarzysta Marcin Nowak. Muzyką instrumentalną wyczarowali piękne klimaty i nastroje świąteczne. W drugiej części zaprosili też widzów do wspólnego śpiewania, choć już wcześniej rodziny zastępcze ujawniły swoje talenty wokalne, śpiewając znane kolędy już praktycznie od początku koncertu.

Gościem specjalnym muzycznego spotkania rodzin zastępczych i pracowników PCPR był Janusz Sikora – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Po zakończeniu nastrojowego koncertu złożył on wszystkim rodzinom zastępczym: - Serdeczne życzenia spokojnych i radosnych świąt, dziękując jednocześnie za poświęcenie, jakiego każda z rodzin zastępczych się podejmuje przyjmując do swojego domu i do swojego serca dzieci potrzebujące ciepła, serdeczności, spokoju i bezpieczeństwa. -  Do życzeń, w imieniu pracowników PCPR i swoim własnym dołączył się dyrektor PCPR w Gostyniu, podkreślając, że praca rodzin zastępczych, choć nie widoczna na co dzień, jest bardzo ważna i jest stałym byciem z dziećmi i ich wychowywaniem oraz przygotowywaniem do samodzielnego życia w przyszłości.

Uczestnicy spotkania przełamali się tradycyjnym opłatkiem i złożyli sobie nawzajem ciepłe życzenia. Rodzice zastępczy, doceniając pracę specjalistów PCPR, podziękowali za pomoc i wsparcie udzielane na każde wezwanie.

Już przy kawie wszyscy wysłuchali minikoncertu skrzypcowego uzdolnionego wychowanka rodzinnej pieczy zastępczej Mariusza.   

Źródło: ORPZ
Data dodania: 2016-12-21 21:42:59

Inne artykuły