Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rodzinnie w Chumiętkach

Szczególnie ważnym działaniem dla mieszkańców domów pomocy społecznej jest  się podtrzymywanie kontaktów ze swoimi rodzinami. Aby wspomóc tę integrację osób starszych i niepełnosprawnych ze swoim środowiskiem rodzinnym, w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbyło się, jak co roku, „Spotkanie z rodzinami”. W niedzielne popołudnie do Domu przybyli długo wyczekiwani przez mieszkańców placówki goście – rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Jest to chwila niezwykle istotna z punktu widzenia podopiecznych, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się dziećmi, wnuczętami... Jest lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto.

Razem z mieszkańcami DPS bawili się także zaprzyjaźnieni seniorzy z Krobi, Pudliszek oraz Pogorzeli. Przybyli też na wspólne spotkanie goście specjalni: Alfred Siama Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego oraz Mirosław Sobkowiak Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Otwierając razem z Agnieszką Jackowiak Dyrektorem DPS w Chumiętkach „Spotkanie z rodzinami”, Alfred Siama podkreślał ważność utrzymywania kontaktów rodzinnych dla mieszkańców DPS. Podziękował też pracownikom DPS za trud organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

Imprezę dodatkowo uświetniły występy mieszkańców, w tym przedstawienie „O 7 krukach” przygotowane przez Zespół Teatralny „Jesień”, który działa w placówce od 19 lat. Były też konkursy dla dzieci i wspólne międzypokoleniowe zabawy dla wszystkich uczestników tegorocznego „Spotkania z rodzinami”.  Dużo śmiechu wzbudziło kabaretowe pokazanie służby zdrowia. Pobyt gościom umiliły także śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, a także kiełbasek z grilla.

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych gości wielkie dmuchane zamki, w których można było bezpiecznie się wyszaleć. Częstowano tez popcornem i watą cukrową.

Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z pamiątkami z DPS wykonanymi przez samych mieszkańców.

Organizacja spotkania była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników, a także pomocy sponsorów: Gminy Krobia, spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, ZakładowiPrzetwórstwa Mięsnego Konarczak z Pogorzeli, Piekarni Jesiak z Krobi, Firmy „Niro” z Lubinia, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Dworecki” z Golejewa,  Sklepowi Spożywczo – Przemysłowemu K. Jankowiak z Krobi, firmie PPHU „BUD - ROM” K. Pazoły z Krobi.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2018-07-23 23:16:34

Inne artykuły