Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rodziny zastępcze wspominają

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych Powiatu Gostyńskiego „Nadia” zakończyło realizację projektu dofinansowanego ze środków Powiatu Gostyńskiego. W ramach tego działania grupa członków stowarzyszenia „Nadia” wraz ze swoimi podopiecznymi, wybrała się na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku na kilkudniowy wypoczynek do Białego Dunajca i Zakopanego.

Wyjazd ten miał na celu wypoczynek, ale też integrację członków stowarzyszenia oraz spełnienie planów  terapeutycznych. Przebywający na wyjeździe wczasowicze mieli bardzo urozmaicony pobyt. Zwiedzili Zakopane i Szczawnicę. Byli na spływie Dunajcem, kąpali się w Termach Podhalańskich.   Ewa Wojtkowiak –Szmyt – prezes stowarzyszenia wspomina: - Wybraliśmy się pieszo nad Morskie Oko, wjechaliśmy na Gubałówkę, a bardziej odważni „zaliczyli” pieszo Kasprowy Wierch. W czasie pobytu u państwa Gutów, odwiedziła nas rodzina góralska, która opowiedziała o zwyczajach i kulturze panującej na Podhalu. Innym razem spotkali się z nami artyści, którzy uczyli nas robić zwierzątka z siana. Było fajnie!!!-

Zajęcia logopedyczne odbywały się popołudniami. W większości były to zajęcia grupowe w formie zabaw, które dzieci bardzo lubiły. 

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. A pani prezes dodaje: - Chcemy pojechać tam za rok…

Źródło: PCPR/Nadia
Data dodania: 2014-01-26 09:15:31

Inne artykuły