Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

ROZDAJĄ ZA DARMO

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu informuje, że udostępnia nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza organizacjom pozarządowym, placówkom, instytucjom, firmom i osobom działającym na rzecz niepełnosprawnych dwumiesięcznik „Integracja”. Jest to magazyn dla niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

Jest to możliwe dzięki przystąpieniu PCPR w Gostyniu do programu „Paczka integracji”. 

Obecnie dostępny jest numer 1/2010 magazynu (oraz numery poprzednie). Można w nim znaleźć m.in. informacje o pułapkach kredytowej, o tym, jak żyją i radzą sobie niepełnosprawni na wsi, o przygotowanych zmianach prawnych umożliwiających trzem milionom niepełnosprawnych udział w wyborach, o nowościach w sprzęcie rehabilitacyjnym, o szansach i możliwościach edukacyjnych Internetu. Poruszane są też zagadnienia z zakresu prawa, zdrowia, edukacji, psychologii, kultury. Ostatni numer ma osobny dodatek „Sprawni w pracy” zawierający m.in. informacje o nowych profesjach dla niepełnosprawnych, czy porady dotyczące medycyny pracy.

Magazyn  można otrzymać (do wyczerpania posiadanych egzemplarzy) w PCPR w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7) w dni robocze do godz. 15 oraz w Centrum Informacyjno – Doradczym Stowarzyszenia „Dziecko” (Gostyń, ul. Parkowa 1) we wtorki i środy w godzinach od 16 do 18. Wraz z czasopismem można też otrzymać bezpłatne książkowe informatory o uprawnieniach osób niepełnosprawnych i instytucjach i organizacjach na terenie powiatu gostyńskiego pomagających osobom niepełnosprawnym. Publikacja została opracowana i wydana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” w ramach programu „Prawo dla wszystkich” dofinansowanego z dotacji MPiPS w ramach rządowego programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz z dotacji Powiatu Gostyńskiego i przy wsparciu PCPR w Gostyniu.

Magazyn „Integracja jest też dostępny w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego. Zachęcamy do skorzystania.

Źródło: /PCPR?
Data dodania: 2010-03-19 09:36:59

Inne artykuły