Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rozgrywki z polonezem

 

Niepełnosprawni ze stowarzyszeń i placówek z powiatu gostyńskiego spotkali się w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, by wspólnie aktywnie spędzić czas. Inicjatorem tego niecodziennego spotkania był poseł RP Wojciech Ziemniak. Pomysłodawca wcielił się też w rolę  prowadzącego. Poseł Ziemniak poprowadził prezentacyjny przemarsz sportowców i ich opiekunów, a następnie dyrygował rozgrywanymi konkurencjami.

                Zmaganiom przyglądali się goście Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, członkowie Zarządu Powiatu Gostyńskiego Kazimierz Musielak i Józef Czarnecki, radna powiatowa Kazimiera Puślednik, dyrektorzy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Mirosław Sobkowiak, Domów Pomocy Społecznej w Rogowie - Grzegorz Czułno i w Chwałkowie - Ryszard Janaszak i kierownicy: Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie - Swietłana Figiel i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach - Gerard Misiaczyk. Jednak nie minęło wiele czasu, by goście zachęceni przez posła - wodzireja bawili się wspólnie z uczestnikami sportowych zmagań: rzucali do kosza, strzelali rzuty karne, biegali slalomem, grali w unihokeja, czy rzucali do celu. Na zakończenie zmagań poseł Ziemniak przeprowadził szybki kurs poloneza. Sam stanął w pierwszej parze, drugą poprowadził wicestarosta Sikora. Zatańczyło ponad siedemdziesiąt par. I mimo improwizacji taniec był bardzo widowiskowy i zrobił duże wrażenie na widzach, którzy nie szczędzili braw niepełnosprawnym tancerzom.

                Organizatorzy: ŚDS w Chwałkowie, DPS w Chwałkowie i Stowarzyszenie "Nasz Dom" przygotowali na koniec budzącą wiele emocji niespodziankę: losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez włodarzy gmin powiatu gostyńskiego, posła Ziemniaka oraz sponsorów.

                W przerwach rozgrywek uczniowie ZSOiZ zaprezentowali pokazy tańca zespołowego. Wolontariusze z ZSOiZ w Krobi pomagali też w przeprowadzeniu zawodów. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-03-11 01:07:22

Inne artykuły