Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Rozstrzygnięto XV Jesteśmy wśród Was

Rozstrzygnięto XV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jesteśmy wśród Was”. Konkurs adresowany jest do osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego. Celem konkursu jest integracja niepełnosprawnych mieszkańców powiatu gostyńskiego ze środowiskiem poprzez prezentację ich twórczości plastycznej.

Powitała wszystkich i prowadziła spotkanie Natalia Hajnsz – Kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w PCPR w Gostyniu. W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, który pogratulował uczestnikom wyjątkowych prac i podziękował opiekunom oraz rodzicom za odkrywanie talentów i pracę nad ich rozwijaniem – To wyjątkowe prace, bo podziwiając je ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy, że to prace osób z niepełnosprawnością.

Przewodnicząca jury plastyk Anna Szymańska ujawniła, że jury miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż nadesłane prace były bardzo ciekawe i dojrzałe artystycznie. A, jak zgodnie podkreślali członkowie komisji, wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie, co podkreślono w protokole konkursowym. - Dlatego – jak podkreśliła Anna Szymańska – wszyscy jesteście zwycięzcami! Jury skierowało też szczególne słowa uznania dla instruktorów opiekujących się artystami.

                Na tegoroczną edycję spłynęło ponad sześćdziesiąt prac wykonanych różnymi technikami i o różnorodnej tematyce. Jury w składzie: przewodnicząca Anna Szymańska, Natalia Hajnsz, Izabela Tomczak i Mirosław Sobkowiak dokonało trudnego wyboru.

Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła  wystawa nadesłanych prac. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyli Janusz Sikora, Anna Szymańska i Natalia Hajnsz.

Konkurs zorganizowały: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń i Stowarzyszenie "Dziecko".

 

Laureaci XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy wśród Was”:

A.   Kategoria powyżej 18 lat:

1 miejsce: Paweł Nowicki (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach)

2 miejsce: Justyna Janowicz (Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu)

3 miejsce: Michał Seiler (Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu)

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

- Teresa Czapulak (Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach)

- Wioletta Bogdańska (Dom Pomocy Społecznej w Rogowie)

- Marcin Marek (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach)

B.    Kategoria dzieci i młodzież:

1 miejsce: Agata Hylak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu)

2 miejsce: Magdalena Musielak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu)

3 miejsce: Jagoda Stróżyk (Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu)

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

- Sebastian Tomczak (Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu)

- Zofia Juskowiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu)

- Dagmara Bajerska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu)

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-01-03 22:07:56

Inne artykuły