Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Ruszyła zbiórka na konto dla rodziny z Brzezia

Gwałtowna burza z silnym wiatrem przeszła w miniony piątek (11.08.) przez okolice Gostynia. Spowodowała wiele szkód. Największa tragedia spotkała jednak rodzinę PP. Wojciechowskich z Brzezia k. Gostynia. W wyniku pożaru wywołanego uderzeniem pioruna spłonął częściowo ich dom. A pozostała jego część została całkowicie zalana wodą. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało, ale w kilka godzin stracili cały majątek. Dwanaście osób zostało bez dachu nad głową.

 Bożena Misiurek, prezes Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu podkreśla, że rodzinie PP. Wojciechowskich potrzebne są środki praktycznie na wszystko, począwszy od generalnego remontu domu, połączonego z jego częściową odbudową, przez wyposażenie kuchni, łazienki i pokoi, po ubrania letnie i zimowe i rzeczy użytku osobistego: - „Zwracamy się ludzi dobrej woli, zakładów pracy, firm i organizacji z prośbą o pomoc! Nasi przyjaciele stracili wszystko! Nie zostawiajmy ich samych z tym nieszczęściem. Pokażmy, że lokalna społeczność jest razem nie tylko od święta, ale również w takich trudnych chwilach!

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane  w Gostyniu, którego członkami są PP. Wojciechowscy, ogłasza zbiórkę na konto „SM pomaga” dla PP. Wojciechowskich. Wpłat można dokonywać na specjalne konto stowarzyszenia uruchomione dla tej akcji:

nr 31 1600 1462 1028 8439 7000 0001

(Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Gostyniu)z dopiskiem "SM pomaga". Zbiórka na konto, by pomoc rodzinie PP. Wojciechowskich, realizowana jest przy wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2017-08-14 12:59:59

Inne artykuły