Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Są kolejne złotówki dla Julki

TKKF „TĘCZA” w Gostyniu zorganizował IX Turniej Karate. Był on podsumowaniem minionego roku. Najmłodsi, młodsi i starsi adepci karate zmagali się w konkurencjach kata (zademonstrowanie układów technik symulujących walkę z kilkoma przeciwnikami). Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy  zawodnicy słodycze.

Uczestnicy turnieju zebrali też blisko 200 zł, które przeznaczono na pomoc Julce, której leczenie w Belgii  wspierają w ramach akcji pomocowej Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Stowarzyszenie „DZIECKO”, wspierane przez PCPR w Gostyniu, uruchomiło i prowadzi zbiórkę publiczną „GŁOSEM SERCA – DLA JULKI”. Zbiórka została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2017/4496/OR.

Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia „DZIECKO”

nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "Dla Julki".

 

Można również przekazać SMS-a charytatywnego

pod numer 75 165 o treści „POMOC  8060(bez nazwiska – to numer dla Julki).

Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego.

 

Przypominamy, że dziewięcioletnia Julka  Mikołajczak z Gostynia, od urodzenia walczy z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. To rzadka choroba rdzeniowo-mięśniowa. Powoduje zanik mięśni, w tym tych odpowiedzialnych za oddychanie i przełykanie. Jest również największym genetycznym mordercą dzieci. Julka jednak, mimo że cały czas leży i oddycha przy pomocy respiratora, dzięki wyjątkowym staraniom swoich niesamowitych rodziców, cały czas radzi sobie z chorobą i obecnie już uczy się na poziomie szkoły podstawowej, mimo że ze światem kontaktuje się tylko przy pomocy ruchu gałek ocznych. Pomaga jej w tym specjalistyczne urządzenie Tobi I-15, zakupione dzięki ofiarności społeczeństwa gostyńskiego i wsparciu Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

 

Ale teraz potrzebne są środki na będące olbrzymią szansą leczenie Julki w Belgii! Dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc.

Lek Nusinersen (Spinraza) uratuje Julii życie, pomóżmy jej go zdobyć!

 

Podajemy też krótką informację o IX Turnieju Karate TKKF „TĘCZA”.

Rozgrywki turniejowe odbywały się w pięciu kategoriach: kata „pierwszy krok”, kata dzieci open,  kata seniorów open oraz kata juniorek i kata juniorów, gorąco oklaskiwanych przez widzów. Podsumowując turniej, Waldemar Szwedek – prezes klubu karate TKKF „Tęcza” w Gostyniu podkreślił: - „Adepci karate pokazali się z dobrej strony, a walki sportowe były bardzo zacięte i pokazały dobre przygotowanie wszystkich zawodników i zawodniczek. Zmagania seniorów i juniorów były tak wyrównane, że konieczne były dogrywki. Potwierdziła się też wysoka forma dziewcząt, które w kategorii juniorek udowodniły, że nie przypadkowo wywalczyły ostatnio najwyższe tytuły w Wielkopolsce.”

Dodatkową motywacją dla startujących zawodników była obecność licznie zgromadzonych rodziców, głośno dopingujących startujących zawodników.

Turniej sędziowali: Waldemar Szwedek – sędzia główny turnieju, Mieczysław Polewski i Mirosław Sobkowiak – sekretarze turnieju oraz Maria Skornia, Aleksandra Nojman, Weronika Dąbrowska, Marcin Danek, Dawid Matuszak, Marek Marcinkowski i Jerzy Kretkowski – sędziowie planszowi.

Organizację IX Turnieju Karate TKKF „TĘCZA” wsparli: Powiat Gostyński, Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

Wyniki

A. Kata „pierwszy krok”: 1. Piotr Feledziak, 2. Gabriela Matyla, 3. Wojciech Kuberka, 4. ex aequo: Adam Walkowiak i Olaf Rybakowski,

B. Kata dzieci open: 1. Tobiasz Michnowski, 2. Leszek Jakubiak,  3. Albin Kryczkowski,

C. Kata seniorów open: 1. Jakub Gałat, 2. Alicja Kryczkowska, 3. Michał Wojtyczka, 4. Małgorzata Wojtkowiak, 5. Patrycja Szpruta,

D. Kata juniorek: 1. Agnieszka Leciej, 2. Amelia Ziółek, 3. Anna Mila,

E. Kata juniorów: 1. Dawid Mrowiński, 2. Dawid Mila, 3. Paweł Kordus, 4. Maksymilian Pawłowski.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2018-03-04 17:37:50

Inne artykuły