Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Są pierwsze wpłaty - i Ty pomóż Julce

I TY MOŻESZ POMÓC 5-LETNIEJ JULCE !

Trwa  akcja  pomocy!   Zebraliśmy  już 18 345,89  zł  dla  Julki!

To  ciągle  jeszcze  za  mało  -   przyłącz się!

 

Julia ma 5 lat. Mieszka z rodzicami w Gostyniu. Nie może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą Werdniga-Hoffmanna (ostra odmiana rdzeniowego zaniku mięśni). Pomimo tego, że Julka nie będzie biegać i bawić się jak inne dzieci, jednego jej nie brakuje – radości życia i wielkiej ciekawości świata. Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł. Wszystko rozumie, ale komunikować może się jedynie za pomocą ruchów gałek ocznych. 

Urządzenie Tobii I-15 jest przystosowane do pracy z osobami mogącymi świadomie kierować swoim wzrokiem. Pozwala na komunikację bezpośrednią, syntezę mowy, sterowanie otoczeniem oraz uruchamianie za pomocą spojrzenia. Dzięki temu urządzeniu Julka ma szansę uzyskać niezależność chociażby w jednej kwestii życia, w komunikacji!

Koszt zakupu takiego urządzenia to około 70 tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa możliwości finansowe rodziców Julki.

Dlatego Julka potrzebuje Naszej pomocy!!!

Toczy się wiele działań: odbył się już sponsorowany nocny bieg dla Julki, posadzono drzewko dla niej, ogłoszono konkursy na promocję akcji pomocy Julce dla młodych kreatywnych, dzieci w szkołach malują kolorowanki, trwa zbiórka sms-owa, przygotowywany jest konkurs wypieków, 17 listopada odbędzie się festyn dla Julki w GOK Hutnik z wieloma atrakcjami i sprzedażą darów, będą też jeździć cykliści i motocykliści, sprzedawane będą cegiełki w cenie 1 zł dołączonych do gazety Gostyń24 Extra, będzie konkurs recytatorski i spektakl teatralny, przyłącza się do akcji Gostyński Uniwersytet III Wieku i coraz więcej instytucji, stowarzyszeń i grup, powstał też film zachęcający do pomocy Julce:

http://www.youtube.com/watch?v=H9pXVF1tTWg

 

TWOJA POMOC JEST WAŻNA !

Stowarzyszenie „DZIECKO” wraz z partnerami: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, GOK Hutnik, PCPR w Gostyniu oraz gostyńskie media organizują na terenie powiatu gostyńskiego zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia DZIECKO nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "Głosem serca". Dla Julki mamy już na koncie 13 345,89 zł i 5 000 zł z PCPR w Gostyniu.

PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-11-12 23:54:42

Inne artykuły