Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Seniorzy opanowali Świętą Górę w Gostyniu

 

30 maja 2012 r. odbyły się XI Świętogórskie Spotkania Seniorów. Przybyli na nie emeryci, renciści i niepełnoprawni seniorzy z całej Wielkopolski, łącznie ponad dwa i pół  tysiąca osób. Imprezę organizuje od lat Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu przy dofinanasowaniu Powiatu Gostyńskiego. Wsparcia udzielają też Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Spotkania rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Świętogórskiej. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do ogrodów klasztornych w okolice ołtarza polowego, gdzie serdecznie przywitał przybyłych Starosta Gostyński Andrzej Pospieszyński oraz przewodniczący Zarządu Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu Andrzej Starosta.

Uczestnicy spotkania mogli posilić się przygotowanym posiłkiem, spotkać się ze sobą, porozmawiać przy kawie, a przede wszystkim wysłuchać chórów i zespołów śpiewaczych z terenu Wielkopolski. Wystąpiło ich aż siedemnaście, były to chór z Belęcina, „Babie Lata” z  Żerkowa, z Długich Starych „Razem Raźniej”, z Wrześni „Gama” oraz „Wrzosy”, z Kąkolewa „Regionalny Zespół Pieśni i Tańca” oraz „Senior”, z Mosiny „Zawsze młodzi”, z Rydzyny „Rydzyniacy”, z Nowego Tomyśla „Wiklinki”, z Obornik „Sonata”, z Włoszakowic „Srebrny Włos”, z Grotnik „Sami Swoi”, z Cerkwicy „Pod Kasztanem”, z Pogorzeli „Jawor”, z Piasków „Tęcza” oraz chór z Pniew.

Szczególne podziękowania za tę - w zgodnej ocenie uczestników - wspaniałą imprezę należą się Zarządowi Oddziału Rejonowego w Gostyniu PZERiI.

Źródło: oprac. Agnieszka Jackowiak
Data dodania: 2012-06-03 11:30:16

Inne artykuły