Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

SERCA dla JULKI

17 listopada 2013 r. w Gostyniu to dzień 5-letniej Julki, zmagającej się z chorobą Werdniga-Hoffmanna. Dziewczynka porozumiewa się ze światem jedynie przy pomocy ruchów gałek ocznych. Potrzebuje specjalnego urządzenia urządzenia Tobii I-15 (z funkcją komputera i syntezatora mowy), dzięki któremu zyska możliwość porozumiewania się ze światem. 

                By zebrać 70 tysięcy na zakup tego urządzenia, ruszyła akcja charytatywna dla Julki, do której przyłączają się codziennie kolejne osoby, firmy, organizacje, instytucje i media. A w niedzielę 17 listopada w Gostyńskim Ośrodku Kultury odbył się festyn charytatywny. Poprzedził go rowerowy maraton sponsorowany, zorganizowany przez Gostyński Klub Rowerowy na dystansie 50 km, który ściągnął wielu cyklistów nawet z odległych miast.

                Imprezę w „Hutniku” rozpoczął występ przedszkolaków – koleżanek i kolegów Julki. Na scenie wraz z nimi pojawiła się też Julka, która uczęszcza do Przedszkola nr 7 w Gostyniu. Widownia była pełna – i tak było już do końca festynu.

A na scenie zachwycały występy: recytatorskie Grupy Teatralnej „Kęs”, taneczne i wokalne dzieci z Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu, muzyczne Orkiestry Dętej Mayera, taneczne mażoretek, wokalne zespołu The Chatterbox i duetu Afroman. Zakończyły całość: popis wokalny zespołu De Facto i warsztat beatboxu Karola „Gizmo” Giżewskiego.

                Do GOK-u zawitali też żużlowcy Fogo Unii Leszno, którzy pomogli Asi i Tomkowi sprzedawać zebrane dary. Uczestnicy festynu próbowali też przepysznych wypieków, biorących udział w konkursie na najsmaczniejsze ciasto dla Julki, przygotowanych m.in. przez kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich, częstowani byli bigosem, przyrządzonym przez stołówkę „Werni” oraz produktami Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Na specjalnych stosikach można było zbadać sobie poziom ciśnienia i cukru we krwi, skorzystać z masażu czy konsultacji kosmetyczki oraz przyozdobić sobie twarz wesołymi malunkami.

W czasie festynu zebrano 12 747,07 zł! Na tę kwotę złożyły się 1) sprzedaż darów – 5250 zł, 2) zbiórka przy stoisku konkursu “Ciasto dla Julii” - ciasta Kół Gospodyń Wiejskich  - 3754,54 zł, 3) zbiórka przy stoisku Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu – 1834,11 zł, 4) zbiórka przy stoisku stołówki Werni z bigosem – 1063,75 zł, 5) zbiórka przy stoisku malowania twarzy dzieciom – 341,36 zł, 6) zbiórka przy stoisku usług kosmetycznych – 223,19 zł, 7) zbiórka przy stosiku pomiarów poziomu cukru i ciśnienia – 168,33 zł, 8) zbiórka przy WC – 111,79 zł.

Wpływy z rowerowego sponsorowanego maratonu Gostyńskiego Klubu Rowerowego wyniosły 3200 zł.  W niedzielę zakończyła się też akcja sprzedaży cegiełek i konkurs sms przeprowadzone przez gazetę „Gostyń24 Extra”, które przyniosły łącznie 10 000 zł.

A od początku akcji „Głosem serca” na konto Stowarzyszenia „Dziecko” dla JULKI wpłynęło już ponad 50 tysięcy zł!

                Prezesi stowarzyszenia  w imieniu organizatorów podsumowali dotychczasowe działania dla Julki: - Mieszkańcy Gostynia i Ziemi Gostyńskiej okazali wielkie serce i wsparcie Julce i jej rodzicom! Pokazali, że są po prostu dobrymi ludźmi! Wielkie dzięki za to! W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy też wszystkim, którzy pracowali przy organizacji dotychczasowych działań, występowali lub w inny sposób włączyli się w pomaganie Julce!

A to jeszcze nie koniec akcji dla 5-letniej niezwykle sympatycznej Julii i jej wspaniałych rodziców!

 

PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !

Stowarzyszenie „DZIECKO” wraz z coraz większą liczbą urzędów, instytucji, stowarzyszeń, grup i mediów prowadzi na terenie powiatu gostyńskiego zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia DZIECKO nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "Głosem serca".

TWOJA POMOC JEST WAŻNA !

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-11-19 23:26:32

Inne artykuły