Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Siostry i urwis pomagają dzieciom

 

Gostyńska Świetlica Środowiskowa "Promyki Dobra" Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP realizuje ciekawy projekt w ramach konkursu Powiatu Gostyńskiego "Pomoc rodzinom z problemami wychowawczymi". Są to zajęcia profilaktyczne dla dzieci z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym, zatytułowane Na pomoc Tęczolandii.

           

            Bohaterem zajęć jest robot o imieniu Lisek-Urwisek, który wysyła list do dzieci z prośbą o ratunek dla swojej krainy Tęczolandii, w której ostatnio zapanował nieład, przez to, że jej mieszkańcy nie radzą sobie z różnymi problemami. Dzieci, na kolejnych zajęciach pomagają mu w rozwiązywaniu licznych problemów mieszkańców Tęczolandii. M.in. odnajdują w czasie podchodów różne sposoby na rozwiązywanie konfliktów, podają też swoje propozycje rozwiązań. Przygotowują też syrop z dobrych cech przeciwdziałający czarom Wróżki - Kłótniuszki, które skłócają nawet najlepszych przyjaciół. Na innym ze spotkań uczą się znajdowania w każdej istocie dobrych cech zamiast zwracania uwagi na czyjeś słabości i wady. Ratuje to Teczolandię przed postawami szerzonymi przez Panterę - Cwaniarę. Robot Lisek - Urwisek jest szczęśliwy.

            Gostyńskie Siostry, realizując projekt "Na pomoc krainie Tęczolandii", otrzymały pomoc finansową Powiatu Gostyńskiego i wsparcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.Zajęcia  uczą rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z trudnymi przeżyciami im towarzyszącymi, budują prawidłowe relacje międzyrówieśnicze oraz uświadamiają dzieciom, że każde z nich jest niepowtarzalne i ma swoje własne zalety, swoją własną ogromną wartość.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-07-07 08:24:43

Inne artykuły