Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Snopkowo 2013

 

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi przygotował, zgodnie z wieloletnią tradycją, dużą imprezę integracyjną – XIX Wystawę Wielkanocną,  którą nazwano „Snopkowo 2013”. Do prezentacji swoich prac i udziału w wystawie zaproszono mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół i wychowanków przedszkoli.

Do udziału w XVIII Wystawie Wielkanocnej zgłosiło prace swoich podopiecznych 26 organizacji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano ponad 200 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach aż do 15 kwietnia. Centralnym punktem wystawy jest SNOPEK siana. Wokół kosza można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy. Jest też makieta Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach wykonana przez jego mieszkańców.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ponad 200 widzów. Gośćmi specjalnymi byli radni powiatowi Kazimiera Poślednik i Ireneusz Lesiński oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, a także przedstawiciele Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych – głównego sponsora wystawy. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.

Wszystkich powitał gospodarz wystawy Zbigniew Polowczyk – Dyrektor DPS w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu). Podkreślił, że wystawa wprowadza w klimat zbliżających się świąt oraz jest wyrazem wyjątkowo długiego tegorocznego oczekiwania na wiosnę. Życzył też – w imieniu Starostów Gostyńskich i swoim – by Wielkanoc przyniosła wszystkim zmianę na lepsze.  Przecięcia wstęgi dokonała radna Kazimiera Puślednik. Pracownicy DPS-u, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście wręczyli uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy oraz wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach.

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „Nie Sami”, Klubów Seniora "Złota Jesień" w Krobi, Kół Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach, Pogorzeli i w Piaskach, Chóru Śpiewaczego „Jawor” w Pogorzeli, Domów Pomocy Społecznej w Lesznie, Mościszkach, Rogowie, Psarskich, Chumiętkach, Pakówce, Chwałkowie, Osieku, Zimnowodzie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie, Gostyniu i Kąkolewie, Przedszkoli w Pudliszkach, Krobi, Żychlewie i Potarzycy, Szkół Podstawowych w Krobi, Sułkowicach,Żytowiecku, Starej Krobi, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu i Zespołu Szkół w Brzeziu.

             

Wszystkim wykonawcom prac, ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-03-29 14:05:24

Inne artykuły