Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Spartakiada w Borku

Strzelali w Borku i rzucali granatami


     VII Powiatowa Spartakiada Sportów Obronnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej zgromadziła ponad 130 uczestników z terenu Powiatu Gostyńskiego. Organizatorzy: Zarząd Powiatowy LOK, Klub Strzelectwa Sportowego LOK „VIS”, Szkolne Koło LOK w Borku Wlkp., ŚDS w Gostyniu zaprosili na zawody gościa specjalnego – dwukrotnego mistrza Europy i wielokrotnego mistrza Polski w strzelectwie sportowym Eugeniusza Mikołajczyka.
     Przybyli też Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Burmistrz Borku Wlkp. Marian Jańczak, Prezes Okręgowego Związku Strzelectwa Sportowego w Lesznie płk Bogdan Pokładecki, Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu Marek Banaszak, przedstawiciele PCPR w Gostyniu Dyrektor Mirosław Sobkowiak, Kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Violetta Kolendowicz i pracownicy tego działu, przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej, Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borku Wlkp. Jolanta Majchrzak oraz dyrektorzy szkół i sponsorzy, nauczyciele, opiekunowie, rodzice.
     Spartakiada miała uroczystą oprawę. Otworzył ją Wicestarosta Gostyński, a zaproszeni goście dokonali na koniec dekoracji zwycięzców.
     Czteroosobowe drużyny mieszane rywalizowały na obiektach Strzelnicy LOK w Borku Wlkp. w następujących konkurencjach: rzut granatem, strzelanie do tarcz z odległości 10 i 50 m, strzelanie do tarcz z zapadką. Zawody sędziowali oraz czuwali nad przestrzeganiem zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią i amunicją: Leszek Stanisławski (kierownik zawodów), Wiesław Chiliński (sędzia główny), Marek Kordus, Jan Dolatowski, Kazimierz Półtoraczyk, Maciej Madejka, Ireneusz Dechnik, Andrzej Wojtkowiak, Waldemar Adamczak, Roman Antczak, Aneta Ciszyńska, Elżbieta Kordus, Julita Madejka oraz ratownik Paweł Kuliński.
    Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, medale oraz upominki rzeczowe. Organizatorzy przygotowali też grill, placek i napoje. Spotkanie było również okazją do wspólnej zabawy, rzucano lotkami do tarczy, był slalom zręcznościowy, rzuty woreczkiem i piłką do celu.

Zwycięzcy:
A. W kategorii szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa w Krobi
2. I drużyna Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp.
3. II drużyna Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp.
Najwszechstronniejsi
Małgorzata Szymankiewicz (SP w Krobi) – w kategorii dziewcząt
Jakub Hoska (SP w Krobi) – w kategorii chłopców

B. W kategorii szkół gimnazjalnych:
1. II drużyna Gimnazjum w Borku Wlkp.
2. I drużyna Gimnazjum w Borku Wlkp.
3.  Gimnazjum w Krobi
Najwszechstronniejsi
Daria Matelska (Gimnazjum w Borku Wlkp.) – w kategorii dziewcząt
Michał Nowak (Gimnazjum w Borku Wlkp.) – w kategorii chłopców

C. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu
2. Zespół Szkół w Borku Wlkp.
3.  Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu
Najwszechstronniejsi
Patrycja Nowak (ZSO w Gostyniu) – w kategorii dziewcząt
Marcin Plackowski (ZSO w Gostyniu) – w kategorii chłopców

D. W kategorii młodzieży niepełnosprawnej:
1.  Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu
2. Gimnazjum w Borku Wlkp.
3. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nie Sami” w Gostyniu
Najwszechstronniejsi
Justyna Jakowicz (ŚDS w Gostyniu) – w kategorii dziewcząt
Patryk Karolewicz (ŚDS w Gostyniu) – w kategorii chłopców

     Organizatorzy przygotowali też pamiątkowe dyplomy dla sponsorów VII Spartakiady: Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., Okręgowego Związku Strzelectwa Sportowego w Lesznie, PBS w Gostyniu, PCPR w Gostyniu, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, Wielkopolskiego Zarządu LOK w Poznaniu, Krystyny i Mariana Jędryczków z Borku Wlkp., Romana i Justyny Jędryczków z Borku Wlkp., Sklepu Myśliwskiego Baskila w Rawiczu, Przedsiębiorstwa BOWIT, Barbary i Grzegorza Bolt z Koźmina, Renaty i Feliksa Ratajczaków z Borku Wlkp., Grażyny i Henryka Adamkiewiczów z Borku Wlkp., Renaty i Tomasza Taterków z Koźmina, Piekarni – Ciastkarni Zenona Łakomego w Borku Wlkp. i Radia Elka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2009-06-08 12:00:00

Inne artykuły