Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Specjaliści doradzają społecznie

 

Wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” bezpłatnie udzielają porad i wsparcia  ofiarom przemocy i osobom niepełnosprawnym. We wtorki od 17.00 do 18.00 działa Punkt Wsparcia dla Ofiar Przemocy. Natomiast Punkt Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych jest czynny od 18.00 do 19.00. Specjaliści przyjmują w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Parkowej 1a.

Poradnictwo jest udzielane nieodpłatnie dzięki temu, że specjaliści „Dziecka” (specjalista interwencji i pomocy psychologicznej z certyfikatem „Niebieskiej linii”, pedagog rodzinny, mediator, terapeuta środowiskowy) dyżurują społecznie. Porady udzielanie są stacjonarnie - w punkcie przy ul. Parkowej 1a. Warunkiem jest wcześniejsze telefoniczne umówienie się (tel. 725 167 236) na poradę ze względu na ograniczenia czasowe działania Punktów Wsparcia. Porady można też uzyskać e-mailowo pod adresem stowarzyszeniedziecko@wp.pl.

 

Oferta jest przeznaczona dla mieszkańców powiatu gostyńskiego.

 

W czasie dyżurów można również otrzymać bezpłatnie broszury dla ofiar przemocy domowej, zawierające informacje jak zachowywać się w czasie tzw. gorącej przemocy, czyli ataków zagrażających zdrowiu lub życiu oraz informacje, gdzie na terenie powiatu gostyńskiego można znaleźć pomoc, wsparcie i nawet schronienie. Można też otrzymać bezpłatne książkowe informatory o uprawnieniach osób niepełnosprawnych i instytucjach i organizacjach na terenie powiatu gostyńskiego pomagających osobom niepełnosprawnym.

Obie publikacje zostały opracowane i wydane przez Stowarzyszenie „DZIECKO” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu w ramach programu „Prawo dla wszystkich” dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przy wsparciu Powiatu Gostyńskiego.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Data dodania: 2013-04-19 23:38:10

Inne artykuły