Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Spotkanie przyjaciół Domu Dziecka w Bodzewie

Na tradycyjne spotkanie przyjaciół i sponsorów Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu (19.01.17) wychowankowie i wychowawcy tych placówek zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność Domów przez cały miniony rok. To corocznie organizowane spotkanie reprezentantów firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy wspierających działalność Domów Dziecka jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom Domów Dziecka w Bodzewie i Gostyniu za okazywaną pomoc. W tym roku odbywało się pod hasłem: „Nie potrzebuję skrzydeł, żeby latać. Potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.”

Gości powitała serdecznie Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata: - „Każdy ma w sobie coś, co może dać innym. Chciałam dziś podziękować Państwu za to, że zechcieliście tą cząstką siebie podzielić się z nami, a szczególnie z dziećmi zamieszkującymi ten Dom. Dajecie im nie tylko dobre słowo, ale dodajecie sił do pokonywania trudności dnia codziennego, ofiarujecie pomoc materialną oraz finansową. Spełniacie ich najskrytsze marzenia i tym sprawiacie, że się uśmiechają. A czasami po prostu jesteście i dzięki temu ich życie staje się piękniejsze!” 

Dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym za wsparcie i okazywane serce, dzięki czemu udało się przejść spokojnie i w miłej rodzinnej atmosferze, miniony rok. Podkreśliła, że wsparcie wszystkich przyjaciół sprawiło, że małych mieszkańców placówek w Bodzewie i Gostyniu spotkało wiele cudownych chwil, a wychowawcy i pracownicy mieli odpowiednie warunki, by wspierać rozwój dzieci. Prezentację najważniejszych wydarzeń w 2016 r. w bodzewskiej placówce Karolina Dolata zakończyła słowami – „Cieszymy się, że z roku na rok przybywa nam nowych przyjaciół, którzy, nie oczekując nic w zamian, zdecydowani są nam pomagać. Za tę wyjątkową pomoc jeszcze raz serdecznie dziękujemy!”

W imieniu zaproszonych gości jako pierwszy głos zabrał poseł RP Wojciech Ziemniak: - „Wszyscy mamy otwarte serca na Bodzewo.Każdy z nas na swój sposób (…) Mnie się udało sprawić, że m.in. od 2006 roku już siedmioro wychowanków brało udział w igrzyskach olimpijskich w różnych częściach świata.”

Przedstawiciel Zarządu Powiatu Janusz Sikora, podkreślił, zwracając się do  wychowanków Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu - „Moi Drodzy! Wy macie wyjątkową Wielką Orkiestrę Nieświątecznej, bo Codziennej Pomocy. A tymi, którzy grają dla Was w tej Orkiestrze są Szanowni Goście: przedsiębiorcy, sponsorzy, samorządowcy i wszystkie osoby, które wspierają na różne sposoby Was i Wasze Domy. A wspaniałym dyrygentem tej Orkiestry jest Pani Dyrektor, która, co prawda, nie ma batuty, ale ma za to ogromne serce!”

Kończąc wystąpienia gości dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu dodał: - Korzystając z tego, że tak Zacne Grono się tu zgromadziło, dziękuję wszystkim Państwu za to, że jesteście i nie zapominacie o Wychowankach tego Domu. Ale też równie gorąco dziękuję wszystkim wychowawcom i pracownikom Domów Dziecka w Bodzewie i Gostyniu oraz pani Dyrektor za pracę dla Dzieciaków, przynoszącą wspaniałe efekty. A Wam, Drodzy Wychowankowie, gratuluję tego, że mimo wszystkich trudności, których Wam życie cały czas nie oszczędza, pokazujecie wszystkim, że wspieranie Was ma sens, bo nie tylko rozwijacie się przepięknie, ale też, o czym sam nie raz się przekonałem, potraficie pomagać innym potrzebującym.”

Swoje podziękowania dla przyjaciół Domu Dziecka miały też dzieci, które przy wsparciu wychowawców i instruktorów przedstawiły program, będący artystycznym podziękowaniem za okazywane serce i wsparcie. Były wzruszające ballady zaśpiewane przy akompaniamencie gitary i fortepianu, dynamiczne pokazy taneczne, przeboje muzyczne zaśpiewane przez wychowanków oraz wesoły występ kabaretowy. Szczególnie gorąco oklaskiwano też świetne wykonanie przeboju niedawnego gościa Domu Dziecka w Bodzewie Michała Wiśniewskiego z wiele mówiącym refrenem: - „Wstań, powiedz – nie jestem sam!”.

Na koniec wychowankowie wręczyli gościom przygotowane własnoręcznie drobne, ale sympatyczne upominki. Goście przekazali też wiele prezentów dla podopiecznych placówki w Bodzewie. Spotkanie  zakończyła wspólna kolacja wychowanków, wychowawców i gości. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2017-01-25 23:05:35

Inne artykuły