Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Spotkanie z rodzinami

Aby wspomóc integrację osób starszych i niepełnosprawnych, jak co roku w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbyło się „Spotkanie z Rodzinami”, które to wydarzenie na stałe wrosło w tradycję placówki. 2 lipca 2017 r., w niedzielne popołudnie, do naszego Domu przybyli długo wyczekiwani goście – rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Jest to chwila niezwykle istotna z punktu widzenia podopiecznych, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się dziećmi, wnuczętami... Jest wspaniałym lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto. Razem z mieszkańcami DPS bawili się także zaprzyjaźnieni seniorzy z Krobi, Pudliszek oraz Pogorzeli. Seniorzy aktywnie włączyli się do zabawy, uświetniając swoimi występami spotkanie. Zaprezentowały się:Zespół Śpiewaczy „Jawor” z Pogorzeli, Zespół Kabaretowy „Za 5 dwunasta” z Krobi oraz Zespół Kabaretowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krobi. Nasze zaproszenie przyjęli i przybyli na wspólne spotkanie: Alfred Siama Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Michał Listwoń Zastępca Burmistrza Krobi oraz Alicja Data Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Imprezę dodatkowo uświetniły występy mieszkańców, w tym pokaz mody „Powróćmy jak za dawnych lat” – przegląd strojów przez wszystkie epoki – od jaskiniowców do współczesności. Swój występ zaprezentowała grupa teatralna DPS Chumiętki „Jesień”. Uczestnicy spotkania obejrzeli też występ grupy integracyjnej „Razem” w bajce o wilku i koźlątkach oraz popisy młodych artystów w konkursie minitalentów. Pobyt gościom umiliły także konkursy – „Potyczki Rodzinne”, wspólne zabawy oraz śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, a także kiełbasek z grilla.

Spotkanie udało się znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników, a także pomocy sponsorów: Gminy Krobia, spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, ZakładowiPrzetwórstwa Mięsnego Konarczak z Pogorzeli, Piekarni Jesiak z Krobi, Firmy „Niro” z Lubinia, BZ WBK Oddział w Gostyniu, Sklepowi Spożywczo – Przemysłowemu K. Jankowiak z Krobi.

Źródło: DPS w Chumiętkach
Data dodania: 2017-07-14 09:18:25

Inne artykuły