Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Stowarzyszenie SM podziękowało również PCPR-owi

 

Odbyło się walne zgromadzenie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Stowarzyszenie to działa dopiero od czerwca 2012 r., a już stało się znane nie tylko w powiecie gostyńskim, ale również w Wielkopolsce. Zainteresowały się też nim instytucje i organizacje z Warszawy, gdyż gostyńskie stowarzyszenie jako jedno z pierwszych w Polsce inicjuje badania chorych na SM  pod kątem boreliozy, która często ma podobne objawy z SM lub z nim współwystępuje. Poza tym stowarzyszenie działa też aktywnie na rzecz chorych na SM.

Walne Stowarzyszenia SM w Gostyniu rozpoczął wiceprezes Walenty Ciszak – zgodnie z miłym zwyczajem comiesięcznych spotkań SM – od złożenia życzeń i wręczenia kwiatów solenizantom z danego miesiąca. Zgromadzeni odśpiewali jubilatom gromkie „100 lat!”.

Następnie Zarząd Stowarzyszenia przedstawił sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2012.  W wyniku głosowania członkowie stowarzyszenia udzielili absolutorium Zarządowi.

                Ważnym wydarzeniem było wręczenie legitymacji członkowskich Stowarzyszenia. Wręczono je 54 osobom. Legitymację nr 1 otrzymała prezes Bożena Misiurek - inicjatorka powstania stowarzyszenia. Uroczystego wręczenia dokonał przyjaciel stowarzyszenia Mirosław Sobkowiak z PCPR w Gostyniu. Dzięki zabiegom zarządu stowarzyszenia legitymacje te już uprawniają do zniżek finansowych w Neurologicznym Niepublicznym ZOZ Centrum Leczenia SM Ośrodku Badań Klinicznych w Plewiskach k. Poznania oraz w Centrum Promocji Zdrowia w Poznaniu.

                Z kolei prezes Bożena Misiurek przedstawiła plany najbliższy okres. Najważniejszym wydarzeniem będzie zorganizowanie festynu promującego profilaktykę SM na rynku w Gostyniu. Przypomniała też, że stowarzyszenie ma swoją stronę internetową: www-sm@gostyn.pl.  Jej wypowiedź uzupełnił Mirosław Sobkowiak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, przedstawiając działania na rzecz chorych na SM w ramach projektu systemowego Powiatu Gostyńskiego „Aktywni razem.”

                Na koniec oficjalnej części spotkania podziękowano firmom, które wsparły finansowo działalność SM oraz samorządom: Powiatu Gostyńskiego i Gminy Gostyń, a także Zakładom Mięsnym  Konarczak oraz Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu i PCPR za udzielane wsparcie. Podziękowano też Violetcie Kolendowicz i Magdalenie Kaczmarek za pomoc w napisaniu projektów konkursowych.

Dalsza część spotkania – przy kawie i słodkościach – upłynęła w ciepłej, niemal rodzinnej atmosferze. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-03-10 11:04:23

Inne artykuły