Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Superpólkolonie

Stowarzyszenie „Krzyżanki” zadbało o ciekawe zajęcia dla dzieci w czasie żniw. 21 dzieci korzystało z zajęć świetlicowych od 5 do 9 sierpnia. Był to bezpieczny wypoczynek pod okiem opiekunów – wolontariuszy w czasie największego natężenia prac żniwnych.       

Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, w których wykonywały prace z masy solnej, z makaronu oraz ze szkła. Dzięki tym warsztatom dzieci pokazały swoje znakomite umiejętności plastyczne.  Brały też udział w grach zespołowych, zabawach ruchowych dzięki którym poprawiły swoją kondycję fizyczną. Alina Patalas – prezes Stowarzyszenia „Krzyżanki” dodaje: - „Akcję „Wakacje” zakończyliśmy wycieczką rowerową dzieci z rodzicami do gospodarstwa agroturystycznego „Bajka” w Ludwinowie.  Czas przy ognisku i zabawach upłynął bardzo miło. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki. Piękna pogoda pozwoliła nam na pozachwycać się pięknem przyrody, a także zapewniła możliwość spędzenia wspólnie, rodzinnie i wesoło wolnego czasu”.

Wakacje na wsi zorganizowane przez stowarzyszenie dla dzieci w Krzyżankach okazały się strzałem w dziesiątkę. Organizatorom udało się wywołać wiele uśmiechów na twarzach dzieci, i to jest najlepszy dowód, że taka forma wypoczynku dla dzieci w czasie żniw jest potrzebna. I za to należą się Stowarzyszeniu „Krzyżanki” gratulacje. Alina Patalas dodaje: - „Zachęcamy inne wioski do zorganizowania dzieciom wakacji, bo to uśmiech dziecka daje nam chęć do życia".

Organizatorzy i dzieci serdecznie dziękują Wójtowi i Gminie Pępowo za dofinansowanie wypoczynku oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszeniu „Dziecko” za udzielone wsparcie.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-08-28 16:28:33

Inne artykuły