Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Świąteczne spotkanie TON

Członkowie Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych i ich rodziny spotkali się z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Gościńcu w Pępowie. Towarzystwo działa już od 23 lat. Skupia ono obecnie 109 dzieci i dorosłych niepełnosprawnych z gmin Borek, Kobylin, Pogorzela, Pępowo, Piaski i Gostyń.

Na świąteczne spotkanie przybyli przedstawiciele władz samorządowych i instytucji wspierających działalność TON oraz przedsiębiorcy, którzy od lat wspomagają organizację: wójt Pępowa Stanisław Krysicki, burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk, wiceburmistrz Borku Wlkp. Jolanta Chudzińska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pępowie Mariola Żelazna,  dyrektor pogorzelskiego oddziału Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu Barbara Owsianowska i ks. Tomasz Płóciennik z Krotoszyna.

Spotkanie rozpoczął koncertem kolęd i pastorałek chór gminno-parafialny „Continuo” pod dyrekcją Leszka Żelaznego. Po wspólnym śpiewaniu powitał wszystkich serdecznie Jan Rogala, prezes TON, który podsumował też ostatni okres pracy na rzecz niepełnosprawnych, przypominając główne działania stowarzyszenia w mijającym roku: zorganizowanie i dofinansowywanie wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne dla 37 osób przy wsparciu PCPR w Gostyniu; zaopatrywanie w sprzęt rehabilitacyjny; organizowanie imprez integracyjnych rekreacyjno-kulturalnych, np. Dnia matki w Ludwinowie, wycieczki w góry i nad morze oraz do innych ciekawych miejsc w kraju i za granicą, np.  do Drezna i Miśni, na Górę św. Anny i do Książa, Bolesławca oraz Brzegu, na biwak nad jeziorem Mórka, na zawody wędkarskie w DPS w Zimnowodzie; czy wsparcie rzeczowe dla członków towarzystwa.

W imieniu gości zabrali głos wójt Stanisław Krysicki, który życzył wszystkim zdrowych i pogodnych świąt i wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku oraz przedstawiciel PCPR w Gostyniu, który przedstawił formy pomocy, z których mogą skorzystać członkowie Towarzystwa w PCPR. Jan Rogala odczytał też list z życzeniami od Biura Turystycznego „Moana”, które do życzeń dołożyło voucher na wyjazd z „Moaną”.  

A dalej było już bardzo radośnie i świątecznie. Był kolejny śpiewaczy występ chóru „Continuo”. A uczestników spotkania odwiedził Gwiazdor, który, otoczony podopiecznymi Towarzystwa, rozdawał łakocie. Na zakończenie spotkania wszyscy podopieczni TON otrzymali okolicznościowe paczki.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-12-26 21:11:39

Inne artykuły