Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Świąteczne prezenty dla dzieciaków z gminy Pogorzela

Świąteczne prezenty dla dzieciaków z gminy Pogorzela

PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko” nadały Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli honorowy tytuł „MIKOŁAJ 2009” za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin gminy Pogorzela.

W ramach prowadzonej akcji uczniowie i wychowawcy ZSOiZ w Pogorzeli objęli patronatem 42 dzieci i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę. Prezenty zbierali w miejscowym markecie, sklepach oraz przygotowywali sami.

W miniony piątek (18.12.br.) odbyło się spotkanie podsumowujące kampanię, w którym prócz młodzieżowych liderów i Pauliny Piniewskiej, Katarzyny Dutkiewicz i Agnieszki Dutkiewicz - Kostki – koordynatorek szkolnej akcji, uczestniczyli też Jerzy Hejduk Sekretarz Gminy Pogorzela, Renata Sierszulska – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli i Krzysztof Rybka dyrektor szkoły, który odebrał dla szkoły tytuł „Mikołaj 2009” z rąk niżej podpisanego. W czasie spotkania młodzież przekazała paczki OPS w Pogorzeli, który zajął się dostarczeniem paczek dzieciakom. Akcję wsparła też Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa w Pogorzeli.

Podsumowanie akcji i podziękowania miały miejsce w specjalnie przygotowanej sali przy świątecznym stole. PCPR w Gostyniu i „Dziecko” serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli pomysł obdarowania paczkami dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Szczególne podziękowania przekazują młodym wolontariuszom, którzy pokazali wspaniałe serca.

Data dodania: 2009-12-29 12:00:00

Inne artykuły