Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Święto ziemniaka

Jesienna pora kojarzy się z wykopkami. Od paru lat to rolnicze wydarzenie staje się okazją do zorganizowania Święta Pieczonego Ziemniaka. Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie i Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie zaprosiły w tym roku na ten festyn podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy  w Gostyniu, Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie i Zespołu Szkół w Brzeziu.

Spotkanie rozpoczęło się pokazem mody wykopkowej. Kreacje przygotowane przez gospodarzy zostały nagrodzone brawami. Dużą część festynu wypełniły konkurencje, w których startowali przybyli na festyn. Łowiono ziemniaki na wędkę, pieczątkami wykonanymi z ziemniaków celowano do tarczy, wiele emocji wzbudziły też wyścigi z ziemniakiem na bucie. Następnie drużyny przygotowały jesienne pejzaże, używając do tego liści. Wiele radości sprawiła też konkurencja plastyczna „Marsz śmiesznych kartofelków”. Ostatnią konkurencją było rozpoznawanie smaków specjalnie przygotowanych potraw. Święto zakończyła zabawa.

                W festynie wzięli też udział zaproszeni goście: Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, radni powiatu gostyńskiego Kazimiera Puślednik i Kazimierz Musielak, asystentki z biura posła RP Wojciecha Ziemniaka oraz dyrektorzy i kierownicy WTZ w Piaskach, Zespołu Szkół w Brzeziu, DPS i ŚDS w Chwałkowie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-10-07 11:50:38

Inne artykuły