Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Sympatyczna wizyta

Martin de Bruijn, Holender z tytułem „Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego”, odwiedził w minioną sobotę Panią Krystynę ze Skokowa.  Pani Krystyna kilka tygodni wcześniej otrzymała skuter dla osoby mającej trudności z poruszaniem się. Ten specjalistyczny sprzęt trafił do powiatu gostyńskiego jako holenderski dar w ramach współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderskim stowarzyszeniem Kinderhuis Bodzewo.

Dziękując za otrzymaną pomoc Pani Krystyna ugościła sympatycznego Holendra, któremu towarzyszył przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora i przedstawiciele Domu Dziecka w Bodzewie. Była bardzo zadowolona, że może osobiście podziękować Martinowi i jego przyjaciołom za bezinteresowną pomoc.

Warto przypomnieć, że organizacja pozarządowa Kinderhuis Bodzewo od wielu lat współpracuje z instytucjami i stowarzyszeniami pomocy społecznej Powiatu Gostyńskiego i bardzo wymiernie pomaga potrzebującym z różnych grup: wychowankom domów dziecka, usamodzielnianym wychowankom rodzin zastępczych, niepełnosprawnym czy ubogim. Bardzo ważna jest też wymiana informacji między specjalistami pracującymi w obszarze pomocy społecznej, a także staże metodyczne dla polskich specjalistów w Holandii. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-02-01 10:12:54

Inne artykuły