Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Telewizja Polska wyemituje film o pomocy niepełnosprawnym w Powiecie Gostyńskim

Film TVP o Powiecie Gostyńskim jest nagrodą Marszałka Wielkopolski i Telewizji Polskiej za zwycięstwo w I etapie konkursu „Wielkopolska przyjazna niepełnosprawnym”. W gronie 10 zwycięzców znalazł się Powiat Gostyński.

            Ekipa telewizyjna gościła na terenie powiatu w ubiegłym tygodniu. Zbierała materiał przez 11 godzin, filmowała obiekty, zajęcia z niepełnosprawnymi, przeprowadzała wywiady. Odwiedziła m.in. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Kasia”, Stowarzyszenie „Dziecko”, Gostyńskie Koło Polskiego Związku Niewidomych, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki  Publicznej w Gostyniu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespół Szkół w Brzeziu, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie, Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie oraz Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie. Za przewodników po powiecie służyli pracownicy PCPR w Gostyniu.

            Film ukaże się w cyklu „Wyzwanie”. Przedstawia on losy ludzi, którzy mimo przeciwności losu, nie tylko nie poddają się, ale pomagają innym, realizują swe marzenia. Przyjaźń, uczucia, silna wola, pasja działania to tematy kolejnych wydań programu. Ich bohaterami są niepełnosprawni Wielkopolanie i osoby pracujące na ich rzecz.

Emisja rozpocznie się w środę 17 listopada br. o godz. 19.15 w TVP 3. Film będzie można też obejrzeć na stronie internetowej Telewizji Polskiej Poznań, na podstronie „Wyzwanie”.

Na zdjęciu ekipa telewizyjna filmuje zajęcia paneurytmii  w Chumiętkach.

Źródło: oprac. PCPR w Gostyniu
Data dodania: 2010-11-14 16:15:59

Inne artykuły