Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

To jest też mój dom, bo ja innego nie miałem!

Na tradycyjne spotkanie przyjaciół i sponsorów (19.03.15) wychowankowie i wychowawcy Domu Dziecka w Bodzewie zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność placówki przez cały miniony rok. To corocznie organizowane spotkanie reprezentantów firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy wspierających działalność Domu Dziecka jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom Domów Dziecka w Bodzewie i Gostyniu za okazywaną pomoc. W tym roku odbywało się pod hasłem: „Doceniamy! Rozkwitamy! Dziękujemy!”

Gości powitała Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata. Podziękowała wszystkim przybyłym za wsparcie i okazywane serce, dzięki którym udało się przejść bezpiecznie miniony, a trudny, ze względu na grudniowe odejście i pogrzeb wychowawcy i zastępcy dyrektora Dariusza Marcinkowskiego, rok. Podkreśliła, że wsparcie wszystkich przyjaciół sprawiło, że te ciężkie chwile udało się przeżyć, a wszyscy podopieczni placówek w Bodzewie i Gostyniu oraz pracownicy znaleźli siły, by wspólnie dalej podążać ku swoim celom.

- Miniony rok, ale i początek obecnego to też czas, w którym dzieje się dużo dobrego. Zmodernizowano otoczenie Domu Dziecka w Gostyniu, powstał tam kompleks sportowo-wypoczynkowy. To olbrzymi wspólny sukces, gdyż inwestycja była planowana na lata, a dzięki wsparciu wielu z tu obecnych przyjaciół oraz tych nieobecnych z Holandii udało się nam zrealizować ją w niespełna rok. Dodatkowo, już w tym roku zmodernizowaliśmy w Domu Dziecka w Gostyniu aneks kuchenny i pokój dziennego pobytu. Dzięki wsparciu przyjaciół odbywa się też wiele dodatkowych zajęć dla wychowanków, np. terapia manualna, zajęcia taneczne czy nauka gry w zespole muzycznym. Dzieci uczestniczą też w ciekawych wycieczkach –dodała Karolina Dolata i podkreśliła, że wsparcie to owocuje rozwojem i  sukcesami wychowanków, którzy mają lepsze wyniki w nauce, ale też wygrywają np. przeglądy artystyczne. Dyrektor placówki zakończyła słowami – Tworzycie wielką rodzinę dla dzieci, którym tej rodziny zabrakło i za to Wam wszystkim serdecznie dziękuję!

W imieniu zaproszonych gości głos zabrał przedstawiciel Zarządu Powiatu Janusz Sikora, który podkreślił, że tak wiele pozytywnych zmian w domach w Bodzewie i w Gostyniu - to przede wszystkim wynik zaangażowania i wielkiego serca Pani dyrektor oraz wszystkich pracowników placówki.

W imieniu byłych wychowanków wypowiedział się Antoni Kuś, wskazując na wyjątkową, niespotykaną gdzie indziej sytuację, w której to byli wychowankowie obecnie wspierają placówkę, co pokazuje, że Dom Dziecka jest dla nich ważnym miejscem w ich życiu. I dodał: - To też jest mój dom, bo ja innego domu nie miałem!

Do podziękowań przyłączyły się dzieci i wychowawcy, przygotowując dla wszystkich gości sympatyczne papierowe kwiaty i wesołe artystyczne podziękowanie za okazywane serce i wsparcie. Był  występ kabaretowy, recytacje, przebojowe pokazy taneczne. Gorąco oklaskiwano też bluesowe aranżacje znanych przebojów zagrane przez wychowanków i wolontariusza Mariusza. Następnie odbyło się zwiedzanie, a po swoim domu oprowadzały przybyłych dzieci. Goście przekazali też wiele prezentów dla podopiecznych placówki w Bodzewie.

Na koniec wychowankowie, wychowawcy i goście zasiedli do wspólnej kolacji.

Spośród zaproszonych gości przybyli: przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Eleonora Gościniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Deutsch, Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka oraz reprezentanci firm i instytucji wspierających działalność Domu Dziecka w Bodzewie: EURO-COMFORT w Lesznie, WIX-FILTRON w Gostyniu, Zakładów Mięsnych "Konarczak" z Pogorzeli, Zakładów Mięsnych „DUDA” z Grąbkowa, firmy p. Nirberga z Warszawy, marketu „OBI” w Lesznie, Stowarzyszenia Kupców Ziemi Gostyńskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Dolsk, Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Przedsiębiorstwa "B. KACZMAREK" w Malewie, Przedsiębiorstwa „SIMET” S.A. w Piaskach, Zakładu TOP FARM w Goli, Biura Podróży MOANA w Gostyniu, Firmy "MARTEX" w Gostyniu, Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Jerzego Nowaka w Pokrzywnicy, Zespołu Szkół w Bodzewie, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespołu Szkół w Brzeziu, Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli, Nadleśnictwa w Piaskach, Gabinetu Fizykoterapii i Rehabilitacji Teresy Mikołajczyk-Machowskiej w Lesznie, Szkoły Tańca „Desperado” w Gostyniu, Stowarzyszenia "Dziecko", regionalnych mediów, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz byli wychowankowie bodzewskiej placówki, a także wolontariusze Krzysztof Mąkowski i Mariusz Tomczak.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-03-22 08:21:52

Inne artykuły