Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Trzy tysiace seniorow na X Spotkaniach Swiętogórskich

Blisko trzy tysiące osób z całej Wielkopolski przybyło 15 czerwca br. na Świętą Górę k. Gostynia. Odbyły się tam jubileuszowe, zorganizowane przez Zarząd Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów X Świętogórskie Spotkania Seniorów.

                Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji emerytów, rencistów i inwalidów odprawiona w Bazylice Świętogórskiej. Homilię wygłosił arcybiskup senior, kardynał Henryk Gulbinowicz. Po niej tradycyjnie wokół sceny plenerowej i w krużgankach murów klasztornych odbywał się festyn seniorów. Główną częścią spotkania był koncert chórów seniorskich. Zgłosiło się do niego 19 zespołów z Wielkopolski.

               

Oficjalnego otwarcia „X Świętogórskich Spotkań Seniorów” dokonał Andrzej Starosta – Przewodniczący Gostyńskiego Oddziału PZERiI. Powitał serdecznie wszystkich przybyłych, w tym gości specjalnych: Starostę Gostyńskiego Andrzeja Pospieszyńskiego, Wicestarostę Janusza Sikorę, Zastępcę Burmistrza Gostynia Elżbietę Palkę, Burmistrza Krobi Sebastiana Czwojdę oraz Przewodniczącego Oddziału Okręgowego PZERiI w Poznaniu Henryka Zyberta. Jubileuszowe X spotkanie stało się okazją do życzeń ze strony przedstawicieli samorządowych władz powiatowych i gminnych składanych na ręce Przewodniczącego Andrzeja Starosty, który dodatkowo został uhonorowany przez dyrektora PCPR w Gostyniu pamiątkową statuetką Anioła Spotkań Świętogórskich, a  z rąk Przewodniczącego H. Zyberta odebrał puchar z wyrazami uznania za organizację „Świętogórskich Spotkań”.

                Koncert rozpoczął chór „Babie lato” z Żerkowa. Po nim śpiewały chóry: „Rydzyniacy” z Rydzyny, „Puszczyki Nadwarciańskie” z Puszczykowa, „Razem Raźniej” z Długie Stare, „Tęcza” z Piasków, „Jawor” z Pogorzeli, „Zespół śpiewaczy Belęcin” z Krzemieniewa,  „Gamma” z Wrześni, „Wiklinki” z Nowego Tomyśla, „Pod Kasztanami” z Cerekwicy, „Zgoda” z  Kamieńca, „Olszyna” ze Swarzędza, „Sami swoi” z Grotnik, „Srebrny włos” z Włoszakowic, „Kaźmierzanka” z Kaźmierza, „Złota jesień” z Kostrzyna, „Cichy Kącik” z Ostrowa, „Zawsze Młodzi” z Mosiny i „Senior” z Kąkolewa. Każdy z chórów biorących udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowe tablo.

                Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotograficzna dokumentująca 10-letnią historię spotkań święto górskich seniorów., która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników ciepły poczęstunek: kiełbaski z bułką oraz kawę i herbatę.

Organizację X Świętogórskich Spotkań Seniorów  dofinansował Powiat Gostyński, a wsparła Kongregacja OO Filipinów i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

                Podziękowania za tę - w zgodnej ocenie uczestników - wspaniałą imprezę należą się Zarządowi Oddziału Rejonowego w Gostyniu PZERiI.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-06-16 19:41:51

Inne artykuły