Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Turniej przy zielonym stole

Wychowankowie Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Pogorzeli, Gostyniu i Krobi wzięli udział w powiatowym Walentynkowym Turnieju Bilarda. Odbył się on w świetlicy w Krobi.

W turnieju wystartowało dwudziestu reprezentantów poszczególnych świetlic. Po kilkugodzinnych, budzących duże emocje zmaganiach, wyłoniono czterech finalistów.  Ostatecznie zwycięzcą został Mateusz Piniewski – reprezentant Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Krobi. Drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Kulska, również reprezentująca MŚŚ w Pogorzeli. Trzecie miejsce zajął Paweł Króliczak, reprezentujący MŚŚ w Krobi. Czwartym finalistą był Przemysław Wujek – reprezentant MŚŚ w Gostyniu.

Jak podkreśla Paulina Maćkowiak, kierownik powiatowej Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli z miejscem prowadzenia działalności w Pogorzeli, Gostyniu i Krobi: -  To pierwszy zorganizowany w tym roku turniej bilarda z udziałem naszej młodzieży. Przewidujemy kolejne, dlatego też zapraszamy chętne osoby w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do uczestnictwa w zajęciach świetlicowych, które organizowane są codziennie w Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli z miejscem prowadzenia działalności w Pogorzeli (budynek Urzędu Miejskiego), Krobi (Gminne Centrum Kultury i Rekreacji) i Gostyniu (Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich). Dodaje też:Podopieczni naszych placówek mogą po raz kolejny wykazać się 10 marca, podczas Wielkopolskiego Turnieju Bilarda w Krotoszynie. Już trzymamy kciuki za naszych wychowanków.

Zawodników biorących udział w rozgrywkach bilardowych dopingowały koleżanki i koledzy z placówek wsparcia dziennego, pedagodzy – opiekunowie poszczególnych świetlic oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, który również przygotował główną nagrodę.  Cała impreza, jak ocenił ją jeden z młodych uczestników – to była dobra zabawa. Zwycięzcy otrzymali nagrody, puchary i dyplomy, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem turnieju była Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa w Pogorzeli, wspierana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-02-25 14:29:55

Inne artykuły